Економ Стоматологія

Потрібен стоматолог?

Ми працюємо пн-сб з 8:00 до 22:00

+380 93 7 100 500
+380 6666 8 000 8
+380 98 00 6666 4
+380 44 362 30 60

Ортодонтичне лікування

 

   Ортодонт - це стоматолог, який займається виправленням прикусу зубів, лікуванням ретинованих зубів, захворювань жувальних м'язів і нижньощелепного суглоба. Деякі відносять ортодонтію до естетичної стоматології так, як найчастіше люди звертаються до стоматолога з проханням виправити прикус саме через естетичні незручності (криві зуби або щілини між ними). Але ортодонтичні захворювання - це медична проблема так, як вони можуть викликати:

 

 1. захворювання зубів (карієс, відколи емалі, стирання зубів),
 2. захворювання ясен,
 3. захворювання шлунково-кишкового тракту,
 4. викликати головні болі, болі в вухах і горлі.

 

 

   Неправильний прикус - це порушення розташування зубів в ротовій порожнині. При правильному прикусі всі зуби верхньої і нижньої щелеп стикаються, передні верхні зуби перекривають нижні на 1 \ 3, між зубами немає проміжків, і вони стоять в одному ряду (жоден зуб не випирає попереду або позаду інших).

 

Порушення прикусу можуть бути вродженими і набутими.

 

   Вроджені порушення виникають через генетичні захворювання, вірусні захворювання матері під час вагітності або через прийом ліків.

   У дітей порушення прикусу може бути викликано порушенням мінерального обміну речовин, рахіту, пізннє відлучення від соски, згубні звички.

   Порушити прикус у дорослому віці може травма, відсутність своєчасного протезування видалених зубів, бруксизм (скрегіт зубами).

 

   Ретиновані зуби - це зуби, які не можуть прорізатися через те, що їм не вистачає місця. Часто ретинованими є зуби мудрості. В такому випадку вони ростуть в щоку, накриті кістковою кишенею або ясенним капюшоном, в які забивається їжа і викликає запалення, штовхають інші зуби, зміщуючи їх і викликаючи скупченість. Ретинованими можуть бути і інші зуби. Вони можуть або не прорізуватися взагалі, або рости не в дузі (наприклад, на піднебінні).

 

Методи ортодонтичного лікування

 

   Ортодонтичне лікування - це

 1. міотерапія (гімнастика для м'язів зубощелепної системи),
 2. апаратне лікування - застосування кап, брекетів, пластин та іншого,
 3. хірургічне лікування.

 

 

   Ортодонтичне лікування досить тривале, неможливо вирішити проблему за одне відвідування. Це пояснюється тим, що і формується проблема не в одну мить.

   Якщо виявити схильність до порушення прикусу вчасно - то лікування або профілактика будуть дешевше і швидше (наприклад, міотерапія у дітей, лікування пластинками, видалення ретинованих зубів до їх повного формування, коли вони ще не порушили прикус).

   Чим довше формувалася проблема і старша людина - тим тривалішим буде лікування.

 

Як відбувається лікування у ортодонта?

 

   Пацієнт записується на консультацію.

   Стоматолог оглядає пацієнта і збирає скарги.

   Якщо виявляються проблеми - проводяться додаткові рентгенологічні обстеження - панорамний знімок, комп'ютерна томографія, телерентгенологіческій знімок. Завдяки таким знімкам лікар бачить, як зуби і їх коріння розташовані в кістці, стан щелепних кісток і суглобів. За цими знімкам він буде розраховувати план лікування.

 

   Після цього пацієнт проводить професійну чистку і лікує всі карієси.

   Хірургічне лікування - часто без нього неможливо добитися стійкого результату після ортодонтичного лікування - тому якщо є показання до видалення зубів - необхідно його виконати.

   Перед установкою брекет-системи видаляються зуби мудрості (тому, що після зняття брекетів вони почнуть рости і знову перемістять зуби, викликавши їх скупченість і розвороти). Також видаленню можуть підлягати зуби, які повністю прорізалися поза зубного ряду (наприклад, на піднебінні або під язик) і повернути їх в ряд немає можливості.

   Коли проведені всі підготовчі процедури - встановлюється апарат для виправлення прикусу (брекети, пластини, капи).

 

   Брекет система - це замочки, приклеєні до зуба і дуга, яка за ці замочки переміщує зуби. Брекети можуть бути лігатурні і самолігуючі. У першому випадку стоматолог повинен підтягувати металеву дугу раз на місяць, у другому випадку - відвідувати стоматологію треба буде рідше - раз в 2-3 місяці.

   Замочки можуть бути виконані з різних металів або кераміки, можуть мати різні кольори і форми (квіти, зірки і тд).

 

   Брекет - система може бути закріплена як на передній поверхні зубів, так і на внутрішній, в разі використання лінгвальних брекетів.

 

Ортодонтичне лікування капами

 

   Після проведення діагностики та підготовки до ортодонтичного лікування, ортодонт знімає відбитки і виготовляє модель, за якою виготовляються капи. За допомогою комп'ютерної програми прогнозується пересування зубів і виготовляється набір кап, кожна капа «рівніше» попередньої.

   Пацієнт повинен носити капи 22 години на добу і знімати тільки під час їжі. Кожні 2-3 тижні надавається нова капа. Після виправлення прикусу носиться капа для закріплення результату.

 

Плюси кап:

 

 1. Вони абсолютно непомітні
 2. Ви можете знати результат лікування ще до його початку
 3. Вам не потрібно відвідувати стоматолога
 4. Не порушується гігієна порожнини рота

 

 

Мінуси:

   Капи - це знімна система і пацієнт може безвідповідально ставитися до них, носити менше, ніж передбачалося, через що стає неможливо домогтися поставленої мети.

   Під час того, як капа в роті не можна не тільки їсти, а й пити нічого, крім води (інакше капа пофарбується)

 

Пластини для виправлення прикусу

 

Пластини використовують для дітей до 12-15 років. Пластини для виправлення прикусу використовуються під час формування і зростання зубощелепної системи.

Ними можна коригувати викривлення різців (передніх зубів), форму піднебіння і нижньої щелепи.

Пластина складається з основи, виготовленої з пластмаси. Може мати різні кольори (прозорі, рожеві в колір піднебіння або всіх кольорів веселки).

 

   Крім основи пластина має гачки з металевого дроту, завдяки яким і відбувається переміщення зубів.

   Пластина для зубів - це знімний апарат, що має як переваги, так і недоліки: не порушується гігієна порожнини рота, але дитина може знімати пластину і носити її менше, ніж потрібно.

 

Гігієна при носінні брекетів

 

   Система брекетів ускладнює доступ зубної щітки між зубами, замочками і проволокою, з яких вона складається. Накопичується зубний наліт і підвищується ризик виникнення карієсу.

   Тому перше, що повинен знати пацієнт - йому потрібно відвідувати стоматолога щомісяця не тільки для корекції брекетів, але і для проведення професійної гігієни за допомогою апарату ЕІР Флоу, який напором води з порошком знімає і видуває наліт з міжзубних проміжків і з під ясен - тих місць, які вдома Вам не вдасться вичистити.

   Гігієна порожнини рота вдома теж зміниться. Просто почистити зуби зубною щіткою двічі на день буде недостатньо.

   Вам потрібно придбати зубну щітку звичайну і однопучкову, йоржик для зубів, флес (зубну нитку), ополіскувач для рота. Вранці і ввечері Ви будете чистити зуби зубною щіткою, за тим над лігатурою (дротиком) однопучковой щіткою, а між зубами йоржиком і ниткою, в кінці гігієнічних процедур - використовувати ополіскувач для рота.

 

   Зубна щітка, нитка і ополіскувач тепер повинні бути не тільки у ванній кімнаті, але і в сумці - адже чистити зуби потрібно буде після кожного прийому їжі (після будь-якої маленької цукерки або печива - теж).

   Можна придбати іригатор. Це апарат, який чистить зуби напором розчину. Він ідеально вичищає наліт навіть в самих важкодоступних місцях.

 

Ціна ортодонтичного лікування


   Ціна ортодонтичного лікування в Економ стоматології залежить від методу лікування, який призначить лікар.

Вартість включає в себе:


 1. діагностику,
 2. складання плану лікування,
 3. підготовку до ортодонтичного лікування,
 4. саме лікування.   Ціна різних систем може відрізнятися в десятки разів, але у пацієнта завжди є вибір. Ортодонт під час безкоштовної консультації докладно розповість про всі види пластин, брекетів або кап, які можна використовувати у Вашій ситуації, їх вартості, тривалості лікування, переваги та недоліки і Ви зможете зробити свій вибір.