Економ Стоматологія

українська мова

​​​​​​​

російська мова

Потрібен стоматолог?

Ми працюємо пн-сб з 8:00 до 20:00

+380 93 7 100 500
+380 6666 8 000 8
+380 98 00 6666 4
+380 67 710 5000

Хірургічна стоматологія в Києві


   Основним завданням хірурга — стоматолога, всупереч загальному уявленню, є збереження зубів, а не їх видалення. Але іноді видалення зуба — дійсно єдиним можливим методом лікування.


   Зубозберігаючі операції:



   1. Резекція кореня зуба.


   При періодонтиті (запаленні під зубом) проводиться лікування кореневих каналів, яке має на меті зняття гострого запалення за допомогою полоскання розкритого зуба (так, щоб антисептичний розчин потрапляв всередину зуба), антибіотикотерапії, пломбування кореневих каналів. Але іноді форма каналів не дозволяє їх обробити і запломбувати до кінця. В такому випадку часто виникає загострення періодонтиту. Тоді стоматолог може прибрати шматочок запаленого кореня зуба. Під місцевою анестезією робиться маленький розріз в яснах, прибирається кілька міліметрів кореня зуба і зашивається. Після такої операції зуб буде стояти ще декілька років.


   2. Цистотомія


   Над зубом може утворитися кіста (мішечок із гноєм). Як і в попередньому випадку, спочатку стоматолог спробує полікувати такий зуб консервативними методами — тобто зняти запалення через зуб, запломбувати канали лікувальними матеріалами (наприклад, кальцієм). Якщо таке лікування не дає очікуваного результату — стоматолог дасть направлення до хірурга, який зробить надріз над зубом і через нього видалить кісту.



   3. Клаптева операція


   Це процедура, яку призначають при запущеному пародонтозі, коли ясна сильно просіли, оголилися корені зубів, зуби стали рухливими. Операція проводиться під анестезією і абсолютно безболісна. Спочатку Вам зроблять глибоку чистку (тобто ультразвуковим скалером знімуть зубний камінь з коренів зубів, що оголилися і з зубоясенних кишень). При сильній рухливості зубів — їх можуть шинувати (гластанова нитка або ретейнер приклеюється на внутрішню поверхню зубів, пов’язуючи їх разом). Після цього хірург робить маленькі надрізи — 1-2 мм на яснах, здійснює підсадку кістки (тобто матеріалу, який приживається і утворює нову кістку), і закриває яснами корені зубів.


   Видалення зубів



   Все ж є ситуації, коли врятувати зуб неможливо і потрібно видалити зуб. Видалення зуба — це хірургічна операція, яка має показання, протипоказання і може спричинити ускладнення. Щоб уникнути ускладнень хірург повинен діяти максимально акуратно, намагатися мінімально пошкоджувати навколишні тканини для того, щоб процес загоєння пройшов швидко і безболісно. Після вилучення зуба може знадобитися рентген знімок, щоб переконатися, що в лунці від видаленого зуба нічого не залишилося (залишків кісти або зуба).


Показання до видалення зуба


  •    Запалення під зубом, що не подається лікуванню
  •    Зруйнований зуб, який неможливо відновити (наприклад, коли розколовся корінь зуба або зуб розколовся навпіл і коріння розійшлися)
  •    Рухливість зуба останньої стадії (при пародонтозі)
  •    Ретинований зуб
  •    Зуб, що стоїть поза зубного ряду, коли це неможливо виправити за допомогою ортодонтичного лікування (брекетами)

   Зуби мудрості видаляють коли:


  •    вони ретиновані (їм немає місця в щелепи і вони нахилені, накриті кісткою, пересувають інші зуби),
  •    при пульпіті в восьмому зубі,
  •    перед ортодонтичним лікуванням.


Протипоказання до видалення зуба


   Не можна видаляти зуб в період загострення:


  •    серцевих захворювань (інфаркт, ішемічна хвороба, гіпертонія)
  •    захворювання нервової системи (епілепсія)
  •    порушення згортання крові (гемофілія, а також в період менструації)
  •    респіраторних захворювань (гайморит, ангіна)


   Всі протипоказання відносні і видалення зуба можна зробити, якщо користь від лікування перевищує ризик.


Рекомендації після видалення зуба


   Після видалення зуба в лунці утворюється згусток крові, який згодом перетворюється в кістковий мозоль, який закриє порожнину в щелепі. Тому не можна нічим полоскати місце видалення.

   Після їжі для усунення залишків їжі робляться ротові ванночки: набирається в рот вода і обережно спльовується. Якщо змити згусток — відкриється кровотеча, рана стане відкритою, в неї може потрапити інфекція, що призведе до альвеоліту — запалення в місці видалення. При альвеоліті виникає біль, час загоєння збільшується.

   Не їжте 2-3 години, поки не пройде дія анестезії, щоб не пошкодити м’які тканини ротової порожнини і не пошкодити згусток крові.

   Також не можна вживати алкоголь, приймати гарячу ванну, контрастний душ, треба  утриматися від фізичних навантажень, не нахилятися, не спати на боку зі сторони видалення. Це може спровокувати кровотечу.

   Після видалення лікар може призначити антибіотики, протизапальні та знеболювальні препарати.


   Якщо у Вас відкрилася кровотеча, яка не зупиняється більше 2 годин, з’явився гній в лунці, посилюється набряк — зателефонуйте стоматологу!


Анестезія при проведенні стоматологічних операцій


   У стоматології використовуються сучасні анестетики, які сильніші і безпечніші, ніж існували раніше.

   Якщо Вам раніше ніколи не робили анестезію — стоматолог зробить пробу на алергію.

   Якщо у Вас є алергія на анестетики — потрібно пройти обстеження в алергоцентрі, щоб знати, які анестетики можна, а які — не можна застосовувати.


Анестезія для вагітних


   Якщо потрібно видалити зуб вагітній жінці — застосовується анестетик, який не проходить плацентарний бар’єр, тобто ніяк не шкодить дитині.


Анестезія для годуючих матерей


   Якщо анестезію потрібно зробити жінці, яка годує дитину грудьми — перед візитом до стоматолога вона повинна підготуватися.

Жінка годує дитину, зціджує молоко, а після видалення зуба — при годуванні використовується зціджене молоко.

   Наступна порція молока знову зціджує і виливається.

   Через кілька годин анестетик виводиться з організму і годувати можна, як раніше.


   Стоматологічна поліклініка (Київ, Солом’янський район) надає широкий спектр стоматологічних послуг, в тому числі послуги хірургічної стоматології.