Економ Стоматологія

Потрібен стоматолог?

Ми працюємо пн-сб з 8:00 до 22:00

+380 93 7 100 500
+380 6666 8 000 8
+380 98 00 6666 4
+380 44 362 30 60

Прицільний знімок


  Рентген зубів часто використовується в стоматології. Іноді це єдиний спосіб встановити діагноз. Прийом пацієнта починається з розпиту про скарги і візуальному огляді. Але обидва ці методи не повноцінні. Скарги пацієнта суб'єктивні, це означає, що у кожної людини різний поріг чутливості, і він може перебільшити або применшити скарги на дискомфорт або біль. При візуальному огляді стоматолог бачить тільки дефекти в доступних для огляду місцях. При цьому неможливо визначити глибину порожнини, виявити порожнини в важкодоступних місцях (на контактах між зубами), вторинний карієс під пломбою, з'ясувати чи запалений нерв, чи є запалення або зміна тканин під зубом і її розмір, дізнатися про форму кореневих каналів, а також про розташуванні зуба в щелепі перед видаленням.


 

  Рентген зубів в стоматології використовується не тільки для встановлення діагнозу, але і для контролю якості лікування.


   Найпоширеніші випадки, коли потрібно контрольний рентген знімок зуба -


  1. це знімок з інструментами в каналі - для визначення довжини, на яку стоматолог очистив кореневий канал,
  2. знімок після пломбування кореневих каналів - щоб упевнитися, що канал запломбували рівномірно і по всій довжині,
  3. після складного видалення зуба - що б знати, що все осколки зуба видалені.
  Прицільний рентген знімок зуба - безпечний метод обстеження. Доза опромінення мінімальна. Рентген допустимо робити дітям і вагітним жінкам. Дозволене рентген навантаження для пацієнта - до 50 прицільних рентген знімків на рік.

  На жаль, рентген захоплює маленьку площу і не завжди видно корінь зуба або тканини навколо нього. Це площинне зображення, яке передає тільки 30-40% інформації. Тому стоматолог може рекомендувати зробити панорамний знімок або КТ.