застосування капи в стоматології Києва

Капа — це ковпачок на всі зуби щелепи, який широко застосовується в стоматології для здійснення різноманітних цілей:

  •  для відбілювання зубів
  • для захисту зубів при бруксизмі
  • для захисту від карієсу і захворювань ясен
  • для захисту зубів при заняттях спортом
  • для ортодонтичного лікування (виправлення прикусу).

Капа для відбілювання зубів

— Це ємність, виготовлена відповідно до відбитку Ваших зубів. У капу наливають гель для відбілювання зубів і надягають її на зуби. Такі капи можна купити в аптеці, інтернет- магазинах і провести відбілювання зубів в домашніх умовах самостійно. Однак слід пам’ятати, що гель агресивно діє на слизову оболонку рота. При щонайменшій невідповідності форми капи — можуть виникнути серйозні опіки. До того ж, не всім людям можна відбілюватися зуби через різні стоматологічні захворювання. Тому, проконсультуйтеся зі стоматологом перед відбілюванням зубів. Стоматолог зможе допомогти Вам убезпечити процедуру відбілювання зубів.

 

Капа для захисту зубів при бруксизмі

Бруксизм — скрегіт зубів уві сні або несвідоме стиснення зубів в стресових ситуаціях. При цьому емаль зубів стирається і тріскається від надмірного напруження. Виявляється стертістю зубів, може викликати тріщини емалі, що підвищує ризик карієсу і відколи зубів, а також призводить до клиновидних дефектів.

Бруксизм не тільки може зіпсувати Ваші зуби, але і є протипоказанням для багатьох методів лікування в стоматології (імплантації зубів, керамічних і металокерамічних коронок і мостовидних протезів, вінірів та реставрації зубів фотополімерними матеріалами). При бруксизмі може порушуватися цілісність коронок (відколи кераміки), сколюватися реставрації, розкручуватися імплантати, порушуватися свої зуби при контакті з твердими штучними коронками.

Але рішення є! Капа при бруксизмі виготовляється за індивідуальним відбитком зубів, точно прилягає і захищає зуби, знижує тиск на зуби і бере навантаження на себе. Капу необхідно надягати на ніч і спати в ній. Термін служби капи закінчитися — коли в ній з’являться дірки в місцях контактів зубів.

 

Капа для захисту від карієсу і захворювань ясен

Цей вид кап використовується при проведенні лікувальних стоматологічних процедур. Лікувальні капи нагадують капи для відбілювання зубів, але їх наповнюють рідиною для мінералізації емалі зубів або рідиною, яка знімає запалення ясен. Переваги таких методів — вплив відбувається місцево, безболісно, не викликає дискомфорту. Вам просто потрібно надіти капу і потримати її в роті близько 20 хвилин.

Капа для захисту зубів при заняттях спортом

Така капа — найвідоміший вид кап. Але спортивні капи поділяються на кілька видів:

Ви можете купити готову капу в спортивному магазині. Вона одна для всіх і тому абсолютно не відповідає вимогам для захисту зубів.

Адаптивна капа. Таку капу потрібно нагріти і прикусити, щоб вона прийняла форму зубів. Але вона все одно не буде точно відповідати прикусу і тому захист не буде 100%

Індивідуальна капа. Виготовляється стоматологом за індивідуальними відбитках зубів спортсмена. Вона відповідає прикусу на 100%.

 

Нейром’язова спортивна капа. Не викликає дискомфорту в роті, спортсмен забуває про те, що у нього в роті чужорідний предмет і може сконцентруватися на тренуванні. Термін служби набагато довше, ніж адаптивної капи, прокушується не так швидко. Такі капи можна носити і спортсменам із зубними протезами, і з брекет-системами.

 

Капа для ортодонтичного лікування (виправлення прикусу).

Капи для виправлення прикусу позбавлять від необхідності носити брекети. Стоматолог знімає відбиток зубів, виготовляє моделі щелеп і комп’ютерна програма розраховує курс ортодонтичного лікування. При цьому пацієнт може відразу на моніторі бачити, як будуть виглядати його зуби після лікування. Після цього виготовляються індивідуальні капи. Кожна нова капа надавається через два тижні, після попередньої. Якщо Ви втратите капу — Вам виготовлять нову. Після виправлення прикусу пацієнт носить утримуючу капу, яка не дасть зубам повернутися в колишнє положення.

 

У стоматології Києва недорого виготовляються всі види кап: захисні, для відбілювання зубів, для лікування зубів, ортодонтичне лікування капами.