Як вибрати зубну пасту?

Як вибрати зубну пасту?

Сучасний ринок пропонує великий асортимент зубних паст і звичайній людині важко самій розібратися, яку ж вибрати саме їй?

zubnayapasta

Зубні пасти розрізняють за декількома параметрами:

  1. абразивність
  2. наявність фтору
  3. лікувальні та профілактичні зубні пасти
  4. відбілюючі зубні пасти

Абразивність

— показник, наскільки якісно зубна паста знімає наліт, але паста з дуже високим рівнем абразивності може суттєво пошкодити емаль зуба. Людям з чутливістю зубів та слабкою емалю слід вибирати низький рівень абразивності.

Фтор

— мінерал, що зміцнює емаль, запобігає виникненню карієсу. Не слід купувати пасти, що містять фтор і кальцій одночасно так, як кальцій нейтралізує фтор. Бажано утриматися від такого вибору для дитини так, як деякі сполуки фтору токсичні. Це не означає, що паста з фтором шкідлива і для дорослих. Діти часто ковтають зубну пасту, тому не слід використовувати пасту для дорослих для дитини.

Лікувальні зубні пасти

використовуються тільки за призначенням стоматолога. Наприклад, пасти від кровоточивості ясен містять антибіотики і можуть викликати побічні ефекти (наприклад, бактерії стають нечутливими до дії антибіотика, порушується мікрофлора порожнини рота та інші проблеми).

Самому собі «призначити» можна тільки профілактичну з рослинними компонентами.

Відбілюючі пасти

не відбілюють.

Вони можуть зняти невеликий шар нальоту, але абразивність і хімічні речовини в складі пасти можуть призвести до руйнування емалі і опіків слизової оболонки рота, вони протипоказані дітям, вагітним жінкам, людям з гіперестезією.

Емаль зуба прозора. Колір зуба — це колір внутрішнього шару зуба — дентину. Тому всілякі тертя зубів будь-чим не можуть допомогти відбілити зуби.

Для дітей

слід купувати виключно дитячі пасти. Звертайте увагу на рекомендації щодо віку.

 

Запишіться на безкоштовну консультацію стоматолога в нашу стоматологічну поліклініку Києва і наші фахівці допоможуть Вам індивідуально підібрати зубну пасту, щітку, а також навчать правильній гігієні порожнини рота.