Як вибрати метод протезування зубів?

Як вибрати метод протезування зубів?

Зубний протез — це не косметичний засіб, призначений повернути естетичний вигляд усмішці, а лікувальний і профілактичний засіб. Зубний протез повинен відновити жувальну функцію зубів і не допустити розвиток ряду патологій, пов’язаних з відсутністю одного або кількох зубів, а також не допустити подальшої втрати зубів. З огляду на, що зубний протез цей лікувальний засіб, він має не тільки терапевтичну дію, а й побічні. Тому до вибору способу протезування слід підійти дуже уважно.

Під час консультації стоматолог повинен з’ясувати місце народження і проживання пацієнта, місця та умов праці, перенесені раніше і хронічні захворювання, якість харчування. Це необхідно для установки точного діагнозу, наприклад, існують крайові патології (ендемічний флюороз). Опитує пацієнта про прояви, особливості та перебігу стоматологічного захворювання.

Адже тільки після установки діагнозу і прогнозування розвитку захворювання можна підібрати той метод протезування, який прослужить максимально довго.

За тим проводиться огляд ротової порожнини. Стоматолог повинен оцінити стан слизової оболонки рота, стан зубів (ураженість карієсом, стан пломб, рухливість зубів і ін). На жаль, не всі можна побачити неозброєним поглядом і тому стоматолог може дати направлення на додаткову діагностику (рентген знімок або ортопантомографія).

Отже, зубний протез повинен виконувати наступні функції: відновити жувальну ефективність, поліпшити зовнішній вигляд пацієнта і попередити подальше руйнування жувального апарату. При неправильному виборі способу протезування можуть посилитися руйнують фактори і пацієнт втратить зуби, що залишилися.

Тому так важливо в гонитві за естетикою або з метою заощадити гроші не пропустити важливі деталі і вибрати той протез, який буде виконувати свої функції.