Як лікувати пародонтит?

Що таке пародонтит?

Симптоми пародонтиту.

parodontit

Пародонт — це тканини зубощелепної системи, які утримують зуби в кістці щелепи. Пародонтит — це запалення цієї тканини, яке проявляється почервонінням, кровоточивістю, набряком ясен, можна спостерігати виділення гною з-під ясен, вони можуть боліти.

Людина скаржиться на неприємний запах з рота, який неможливо замаскувати. Навіть після ретельного чищення зубів, запах з’являється через короткий час.

Якщо ці симптоми не усунути — ясна починають опускатися, оголюються шийки зубів. Це виглядає не естетично, до того ж шийки зубів не покриті емаллю і різко реагують на холодне, солодке і механічні подразники.

При останній стадії пародонтиту зуби розхитуються і випадають.

Чому з’являється пародонтит?

parodontoz-prichini-i-simptomi

Причин пародонтиту безліч:

  1. Погана гігієна рота, відсутність професійних чисток зубів в кабінеті стоматолога (зубний наліт перетворюється в камінь, забивається між зубами і яснами. Зубний камінь механічно пошкоджує ясна, а також відриває їх від зуба. У вже утвореній ранці активно розмножуються бактерії, які живуть в зубному камені . Так виникає запалення ясен).
  2. Хронічні захворювання (цукровий діабет, астма, захворювання шлунково-кишкового тракту викликають зміни обміну речовин, в’язкості і складу слини, послаблюють імунітет, що призводить до швидкого утворення зубного каменю і знижують здатність організму протистояти запальним процесам)
  3. Спадковість.
  4. Вагітність, гормональні зміни в організмі.

 

Як лікувати пародонтоз?

чистка зубов ультразвуком

Вилікувати пародонтоз неможливо.

Але його останню стадію (втрату всіх зубів) можна відкласти на кілька десятиліть.

Однак це вимагає від пацієнта відповідального ставлення до лікування пародонтозу, яке буде відбуватися все його життя. Але не варто лякатися.

В першу чергу, якщо у Вас діагностували пародонтоз, не зайвим буде пройти комплексне обстеження у інших лікарів:

  • Ендокринні захворювання сприяють швидкому утворенню зубного каменю.
  • Захворювання печінки та жовчного протока — проявляються чорним нальотом на зубах.
  • Захворювання дихальної системи призводять до того, що людина дихає ротом, порожнина рота пересихає, слина не омиває зуби і ясна від залишків їжі і бактерій, що викликає запалення ясен.
  • Захворювання серцево — судинної системи обумовлюють погану трофіку тканин організму, в тому числі ясен і пародонту, що також є причиною їх запалення.

Тому для ефективного лікування пародонтозу слід виявити його першопричину і постаратися усунути її.

Наступним обов’язковим етапом є професійна чистка зубів. Ультразвуковим скалером знімається зубний камінь, а апаратом ЕІР Флоу — наліт і видувається інфекція з-під ясен. Ці процедури прибирають фактори, які травмують ясна і допомагають зняти запалення.

Тепер на професійну чистку до стоматолога Ви будете записуватися двічі на рік, навесні та восени, щоб не допустити загострень пародонтозу.

Якщо Ви звернулися до стоматолога при запущеній стадії — може знадобитися хірургічне лікування пародонтозу. Воно полягає в операції, під час якої в зубоясневі кишені закладається матеріал, який утворює нову кістку. Проводиться пластика ясен.

У заключному етапі використовуються гелі, мазі і спеціальні ополіскувачі, іноді призначаються антибіотики, які дозволять повністю позбутися від запалення і відновити ясна.

Прийом вітамінів і мінералів підвищують імунітет і допомагають організму відновитися.

Відвідувати стоматолога Ви будете двічі в рік, але стежити за перебігом пародонтозу — весь час: слід знати, що може провокувати загострення пародонтиту і які методи профілактики існують.

Негативну дію мають:

Куріння — сприяє утворенню нальоту і викликає запалення ясен
Алкоголь — перешкоджає нормальному кровопостачанню, подразнює слизову оболонку рота, викликає запалення
Вживання м’якої і солодкої їжі — сприяє швидкому утворенню зубного каменю

Профілактика пародонтозу в домашніх умовах

balans

Правильне збалансоване харчування допоможе уникнути системних захворювань організму (діабет, гастрит та інші), наситить організм всіма необхідними вітамінами і мінералами, зміцнить імунітет.

Вживання твердої їжі запобігає утворенню зубного каменю, а також масажує ясна, зміцнюючи їх. До такої їжі можна віднести горіхи, сухарі і сирі овочі.

Гігієна порожнини рота — повинна бути правильною і регулярною.

Чим раніше Ви звернетеся до стоматолога і почнете лікування — тим легше буде контролювати розвиток пародонтиту. На ранніх стадіях позбутися від нього не складно і не дорого, слід тільки приділити трохи уваги собі, і Ви зможете ще довгі роки гарно посміхатися, не соромитися неприємного запаху з рота при розмові, не відчувати больових відчуттів при вживанні їжі і зберегти зуби до старості.

 

Стоматологи нашої стоматологічної поліклініки в Києві вилікують пародонтит швидко, безболісно і за низькою ціною.