які зубні коронки краще? фото і вартість в Києві

Що таке зубна коронка і навіщо вона?

Зуб може зруйнуватися через різні причини: карієс, травма. При руйнуванні зуба більш, ніж на половину — поставити пломбу в зуб мало тому, що при жуванні навантаження надходить не на пломбу, а на решту стінок зубів. Для них це не природнє навантаження і вони можуть зламатися.

Якщо стінка зуба сколюється під ясна або розколюється корінь зуба — зуб підлягає видаленню.

Ще однією причиною руйнування зуба можуть стати проліковані канали кореня. Цей зуб схожий на зрубане дерево, яке залишилося без кореня і, відповідно, без харчування. Як сухе дерево ставає крихким і згодом трухне, так і зуб без пульпи починає кришитися під зовнішнім впливом.

Для того, щоб зменшити вплив зовнішніх чинників, розподілити навантаження при жуванні на корінь зуба, а не на тендітні стінки, а також зв’язати зуб в купу і запобігти його руйнуванню — потрібно накрити зуб коронкою. Зубна коронка — це ковпачок, виконаний з різних матеріалів (пластмаса, метал, кераміка), який цементується на зубі, захищає його і зміцнює.

Види зубних коронок.

Зубні коронки розрізняються за матеріалом, з яких вони виготовлені.

існують:

1 пластмасові коронки,

2 металлопласмасові коронки,

3 металеві коронки можуть бути:

 • литими і штампованими,
 • з золота, хромокобальта, титану та інших металів,
 • з напиленням або облицюванням.

4 металокерамічні коронки

5 коронки з прескерамікі

6 керамічні коронки на оксиді цирконію

Як бачите, зубні коронки виготовляються в великому асортименті. Стоматолог може дати рекомендацію накрити зуб коронкою, але вид зубної коронки вибирає пацієнт.

Як же вибрати зубну коронку?

Пацієнта зазвичай цікавить кілька пунктів при виборі зубної коронки:

 1. ціна
 2. естетичний вигляд
 3. строк служби
 4. якість виконання зубної коронкою своїх функцій.

 

Тимчасова пластмасова коронка

виготовляються для того, щоб захистити живі зуби (НЕ депульповані, тобто ті, в яких не видалили нерв) після обробки їх під коронки. Постійні коронки виготовляються близько тижня, на цей час зуб потрібно закрити від хімічних та термічних подразників і захистити дентин від проникнення в нього хвороботворних організмів.

Також, за бажанням пацієнта можуть бути виготовлені тимчасові коронки з пластмаси і на мертві зуби. Оброблений зуб під коронку має непривабливий вигляд і це може бентежити пацієнта при посмішці або розмові. Тому, щоб приховати лікування у стоматолога від оточуючих можна тимчасово накрити зуб. Пластмасові коронки не відрізняються високими естетичними якостями, вони не збігаються з відтінком зубів, однотонні і матові, але не так кидаються в очі, ніж препарований зуб.

Тимчасові коронки кріпляться на один тиждень на тимчасовий цемент. Вони не можуть бути використані, як постійне протезування.

Металопласмасові коронки

в даний час використовують рідко тому, що пластмаса погано утримується на металі, дуже тендітна і термін служби таких коронок занадто малий, а вартість дорівнює вартості дешевих металевих коронок з облицюванням або недорогою металокерамікою.

Металеві коронки — найдешевший вид мікропротезування зубів.

штамповані коронки

— це стандартна гільза (ковпачок), яка підганяється під форму зуба пацієнта. Штампована коронка недорога. Це єдина її перевага перед іншими коронками. Естетичних функцій штампована коронка не виконує, вона не схожа на зуб. Термін служби штампованої металевої коронки кілька років:

 1. вони «проїдаються», тобто стираються протилежними зубами під час жування
 2. вони не щільно прилягають до зуба, через що під них підтікає слина з бактеріями і зуб продовжує руйнуватися.

Лита металева коронка,

як і штампована, естетично не приваблива. Але вона відливається чітко за формою зуба пацієнта, щільно прилягає до зуба після цементування і краще захищає його від руйнування. Вартість литої зубної коронки зовсім ненабагато вище штампованої. Але вона явно має переваги по функціональності і терміну служби.

Металева коронка з напиленням.

Напилення наноситься в колір золота за бажанням пацієнта.

 

Металева коронка з облицюванням.

Облицювання — це тонкий шар зуботехнічної кераміки, який наноситься тільки на передню частину коронки, яку видно при посмішці або розмові. Естетичні характеристики такої коронки явно вище, ніж у металевих коронок. Але вони поступаються металокерамічним коронкам: все ж не вся поверхня коронки закрита керамікою і при певних ракурсах може бути видно метал, облицювання однотонне, без прозорості та глибини кольору, які має свій зуб.

Вартість такої коронки включає ціну коронки + вартість облицювання, але вона дешевше металокерамічної коронки.

Металокерамічні коронки —

найпоширеніший вид мікропротезування зубів. Вони доступні за ціною більшості пацієнтів стоматологічних клінік, мають високі естетичні характеристики — навколишні люди навряд чи помітять у Вас в роті якісну металокерамічну коронку.

Металокерамічні коронки також бувають різними.

Найдешевші металокерамічні коронки виготовлені з однотонної кераміки і хоча вони білі, при пильному розгляді можна знайти відмінності від власних зубів. Таку коронку можна ставити на жувальний зуб, який не часто видно при розмові і де не потрібно високої естетики.

Середньої вартості металокерамічні коронки більш естетичні. Вони виготовляються з декількох керамічних мас: ближче до ясен наноситься темніший колір, до ріжучого краю зуба — світліше і прозоріше, зверху металокерамічна коронка покривається глазур’ю — вона додає блиск і глибину кольору. Таку коронку точно не помітять оточуючі.

Недоліком такої коронки є тільки металевий ободок на краю коронки, який ховається під яснами. Але з часом ясна піднімаються і цей кант може оголиться і стати помітним. Щоб цього не сталося можна виготовити металокерамічну коронку з плечової масою. Плечова маса — це матеріал, який закриває металеву основи коронки, може бути як в колір шийки зуба, так і в колір ясен.

Термін служби металокерамічної коронки залежить від особливостей організму пацієнта — коронка не псується, але може зруйнуватися зуб, на якому вона стоїть. Також замінити металокерамічну коронку потрібно, коли ясна поміняли своє положення і коронка стала коротка. Тепер між коронкою і яснами буде забиватися наліт, псувати зуб і викликати запалення ясен.

Мінусом металокерамічних коронок є те, що в їх основі — темний метал, який не дозволяє домогтися досконалої схожості коронки з зубом. Металокерамічні коронки не пропускають світло на відміну від людських зубів.

Вирішити цю проблему можна за допомогою безметалевої кераміки.

Прескерамічні коронки та коронки на основі діоксиду циркону

Ціна безметалевих керамічних коронок вище, ніж металевих і металокерамічних, але зовні вони не відрізняються від своїх здорових зубів. Вони не викликають алергічних і токсичних реакцій, не псуються, виготовляються дуже точно, завдяки чому мають найтриваліший термін служби серед зубних коронок.

Що вибрати: пресскераміку або керамічну коронку на діоксиді цирконію?

Якщо Ви відновлюєте зруйнований зуб — немає ніякої різниці. Але з пресскераміческіх коронок неможливо виготовити мостовидний протез.

Не варто боятися накривати зуб коронкою. Завдяки сучасній естетичній стоматології — зубні коронки — це не тільки метод зберегти зуб.

За допомогою зубних коронок можна поліпшити вигляд посмішки:

 • змінити прикус без брекетів,
 • змінити колір навіть тих зубів, які не подаються відбілюванню,
 • змінити форму зубів

— створити голлівудську посмішку.

У нашій стоматології Києва недорого виготовляються всі види зубних коронок. Ціни на зубні коронки Ви можете дізнатися в розділі «Ціни».

Скільки коштує стоматологічне лікування Ви можете дізнатися під час безкоштовної консультації стоматолога.