Видалення молочного зуба в Києві

Коли потрібно видалити молочний зуб?

До третього року життя дитина може похвалитися 20 молочними зубами. Всі ці зуби випадуть і заміняться постійними. Природою закладено механізм зміни прикусу: під зубом з’являється зачаток постійного зуба, розвивається, росте і штовхає нагору молочний. У молочного розсмоктуються коріння, він розхитується і випадає.

Але не завжди все йде за планом. Зміна молочного прикусу починається приблизно в 6 років і триває до 12. На жаль, карієс не дрімає і може зруйнувати маленький тендітний молочний зуб набагато раніше, ніж підійде до кінця термін його служби.

Якщо зуб зруйнований більш, ніж на половину, вражений карієсом корінь, запалення поширилося під зуб і загрожує пошкодити зачаток постійного зуба — молочний зуб потрібно видалити.

До того ж, підступний карієс може викликати пульпіт (запалення нерва в зубі (так, в молочних зубах є нерви, молочні зуби теж болять). Щоб полегшити страждання малюка — стоматолог виконає лікування каналів кореня. Після цього зуб турбувати більше не буде. Але може намертво зміцнитися в щелепі і відмовитися випасти, коли постійний зуб почне прорізатися нагору.

Якщо постійний зуб вже здався над яснами, а молочний все ще не випав — його терміново потрібно видалити. Інакше він зіпсує прикус, зуби будуть рости криво. Потім доведеться мучити малюка пластинками або брекетами

Також можна допомогти випасти хиткому зубу, якщо він заважає їсти.

Як видалити молочний зуб без стоматолога в домашніх умовах?

Якщо зуб хитається, але довго не випадає — батьки можуть спробувати обійтися без походу в стоматологію.

Попросіть малюка розхитувати зуб язиком або пальчиком — можливо через день-два і сам випаде.
Якщо сам не випав:

  • Дочекайтеся моменту, коли зуб максимально відокремитися від ясен.
  • Ситно погодуйте дитину (після видалення йому не можна буде їсти, сита людина — спокійніша, на ситий шлунок менше відчуваються неприємні відчуття)
  • Тепер ретельно почистіть зуби.
  • Візьміть серветку, щоб зуб не вислизав з пальців, і поверніть його проти годинникової стрілки.

До таких процедур можна вдаватися тільки, якщо зуб сильно хитається. Зуб, що міцно тримається вдома видалити не вийде, Ви тільки заподієте біль малюкові і налякаєте його. (Тим більше, якщо рідні мама з татом зробили так боляче, чого можна очікувати від чужого дядька в білому халаті …)

Як видалять молочний зуб стоматологи?

Малюкові робиться знеболюючий укол. Хірург акуратно захоплює зуб і видаляє його. Всі рухи лікаря будуть ніжними, щоб крихкий молочний зуб не розвалився, і щоб не пошкодити зачаток постійного зуба. Процедура триватиме всього кілька хвилин.

Коли не можна видаляти молочний зуб

не варто видаляти зуб, якщо у дитини є запальний процес (не викликаний даним зубом), респіраторні захворювання (ангіна, грип та ін).

Наслідки раннього видалення зубів

Якщо був видалений молочний зуб, який повинен був ще постояти понад рік, то необхідно звернутися до ортодонта. Це стоматолог, який виправляє прикус зубів. Він запропонує варіант лікування, при якому в роті збережеться місце для постійного зуба, який повинен вирости на місці вилученого. Може бути рекомендована пластинка для утримання сусідніх зубів або знімний мікропротез метелик. Ці методи не дадуть іншим зубам зрушити на порожнє місце.

Як підготувати дитину до видалення зуба

По-перше, будьте самі спокійні. Діти добре відчувають емоції батьків і Ваше хвилювання може передатися дитині.

Поясніть, що будуть робити та навіщо,  і що буде, якщо не ходити до стоматолога.

Розкажіть легенду про зубну фею, яка приносить подарунки в обмін на молочний зуб.

Перед візитом до стоматолога погодуйте дитину.

Анестезія для дітей в стоматології

Видалення молочного зуба проводиться під місцевою анестезією. Не варто переживати на рахунок негативної дії анестетика на організм.

Для дітей застосують дитячі анестетики.

Якщо дитині ніколи не робили знеболюючих уколів — можна здати аналіз на алергопроби, щоб уникнути виникнення алергії після введення анестетика.

Укол пройде також безболісно: спочатку анестетик розпиляють на ясна, щоб знеболити слизову оболонку, а потім зроблять ін’єкцію.

Рекомендації після видалення зуба

Не давайте їсти протягом 2х годин

Декілька днів:

не давайте гарячу їжу і напої, не давайте тверду їжу

утримайте дитини від фізичних навантажень

не купайте дитину в гарячій воді, утримайте від гартуваннь

допомагайте чистити зуби дитині, щоб не травмувати ранку.