Вініри — види та вартість в Києві

Вініри — це незнімні мікропротези зубів, які представляють собою тоненькі пластини, що кріпляться до передньої поверхні зубів в зоні посмішки (тобто на різці, ікла і премоляри).

В даний час вініри виготовляють з кераміки, оксиду цирконію або композитних матеріалів.

прямі вініри

Це друга назва художньої реставрації зубів композитними фотополімерними матеріалами. Прямими вінірами їх називають тому, що вони виконуються в роті пацієнта: на зуб наноситься матеріал, створюється нова форма зуба і за допомогою світла закріплюється.

Непрямі види вінірів

виготовляються в зуботехнічній лабораторії з прескерамікі або кераміки на оксиді цирконію. Вони діляться на:

  • вініри,
  • люмініри,
  • ультраніри

Чим відрізняється пресскераміка від кераміки на оксиді цирконію?

Вініри з прескераміки тонше, значить під них потрібно менше обпилювати зуб, але вони можуть просвічуватися, через що буде вибиватися темний колір зіпсованого зуба під вініром, до того ж вони тендітніші. Оксид цирконію — твердий матеріал білого кольору, тому не впливає на естетичні якості, але зміцнює вінір.

Люмініри — це дуже тонкі вініри, під які зовсім небагато обпилюються зуби — третина міліметра. Виготовляються вони в США, тому їх потрібно чекати близько місяця і вони набагато дорожче вінірів.

Ультраніри — тимчасові накладки на зуби. Готувати зуби під них не потрібно.

Перевага вінірів перед іншими методами стоматологічного лікування.

Чим можна замінити вініри?

Зубні коронки — можуть виправити форму, колір зубів, але вимагають значної обробки і надягають тільки на депульповані (тобто зуби в яких немає нерва і запломбовані канали) зуби.

Відбілювання зубів — дозволяє змінити колір зубів, але не діє на пломби і зуби, що змінили колір після лікування каналів.

Прямі вініри — реставрація зубів — не дозволить змінити колір більше, ніж пів тона, виглядає не так витончено, може сколюватися, змінювати колір і прослужить в два рази менше.

Етапи протезування вінірами:

При першому відвідуванні стоматолог готує зуби і знімає відбиток.

Відбиток відправляється в зуботехнічну лабораторію, де протягом тижня виготовляються вініри.

На цей тиждень Вам можуть запропонувати тимчасові вініри — вініри з пластмаси, які захистять зуби від механічного та хімічного подразнення — адже без емалі зуби набувають підвищену чутливість. Тимчасові вініри не володіють естетичними якостями — вони однотонні і непрозорі.

Через тиждень, при другому візиті до стоматолога на зубах кріпляться постійні вініри.

Показання до вінірів — бажання людини:

Змінити колір зубів

Змінити форму зубів

Закрити дефекти емалі зубів при карієсі, флюорозі, патологічній стертості емалі, сколах емалі, вроджені аномалії емалі зубів.

Протипоказання до установки вінірів.

На жаль, не всім пацієнтам можна накривати зуби вінірами. Це не тільки косметична, але в першу чергу медична процедура, яка має протипоказання і побічні дії.

Не можна використовувати вініри при карієсі і захворюваннях ясен. Спочатку Вас позбавлять від цих проблем, а тільки після можна приступити до процедур естетичної стоматології.

Вініри не можна ставити на зуб, який зруйнований більш, ніж на половину (в такому випадку для його збереження і зміцнення використовують зубну коронку)

Бруксизм і глибокий прикус — абсолютні протипоказання до вінірів. Після установки вінірів при цих патологіях вони будуть постійно сколюватися або розцементовуватись.

Після установки вінірів можуть виникнути ускладнення:

Гіперстезія — підвищена чутливість зубів на солодке, холодне і тд. Зникає після цементування вініру.

Зміни в пульповой камері — місці, де розташовані судини і нерви в зубі. Може почати утворюватися третинний дентин, тобто пульпова камера і канали кореня звужуються і стають важкопрохідні. Це ускладнить лікування, якщо виникне пульпіт.

При поганій гігієні порожнини рота на стику зуба і вініра з’являється темна смужка. Особливо яскраво вона виражена у курців. В такому випадку вініри потрібно буде зняти, а змінені тканини — спилювати.

Догляд за вінірами

Хоча ніякого особливого догляду вони не вимагають, все ж варто дотримуватися певних правил:

Ви повинні пам’ятати, що це не свої зуби і не перевантажувати їх: пиво зубами не відкривати і цеглини не гризти. А якщо серйозно, то не відкушуйте занадто тверду їжу, при відкушуванні — не тягніть їжу, не відривайте її.

Уважно стежте за гігієною порожнини рота, а саме — не забувайте після їжі чистити міжзубні проміжки флосом (ниткою). Вінір закриває половину зуба, стик між зубом і вініром перебуває в міжзубному просторі і саме там може розвинутися карієс. Тоді їх доведеться зняти і лікувати зуб.

Ціна вінірів

залежить від виду (прямий \ непрямий, люмініри \ вініри) і матеріалу. Існує кілька виробників керамічних мас. Ці маси володіють різними естетичними якостями, що також впливає на ціну.

Що входить у вартість вінірів:

обробка зубів,

зняття відбитка,

визначення бажаного кольору,

виготовлення вінірів,

цементування вінірів на зубах.