Сучасні види протезування зубів

«Протези зубів» — ця фраза викликає у пацієнтів неприємні асоціації з «золотими зубами» в радянському союзі або, що ще страшніше, зі знімними бабусиними протезами в склянці …

sovremennoe-protezirovanie-k2 sovremennoe-protezirovanie-k1

 

А даремно! За останні десятиліття стоматологія зробила крок далеко вперед, і тепер зубні протези не тільки не будуть виглядати жахливо, але навіть можуть поліпшити зовнішній вигляд пацієнта.

 

Які сучасні методи протезування пропонує наша клініка?

 

Всі зубні протези можна розділити на знімні і незнімні протези.

 

Незнімні протези:

  1. Вініри і люмініри
  2. Зубні коронки і мостовидні протези
  3. Імпланти

 

Знімні протези розрізняють за видами:

Мікропротези, часткові і повні

 

І за матеріалами:

Акрилові, нейлонові і бюгельні протези.

 

Як пацієнту вибрати метод протезування зубів?

 

Для цього слід відповісти на кілька запитань:

Зуб сильно зруйнований / непривабливо виглядає або відсутній зовсім?

 

Для збереження зуба використовують вініри і коронки, для протезування відсутнього зуба — інші види протезів

sovremennoe-protezirovanie-viniry

Вініри — це пластинки з кераміки, які приклеюють до передньої поверхні передніх зубів. Використовують, коли художня реставрація зуба недовговічна або не може вирішити проблему.

 

sovremennoe-protezirovanie-koronki

 

Зубні коронки з металокераміки і кераміки дозволяють зберігати зуб цілим при великій пломбі (більше 50% зуба), покращує його естетичний вигляд (колір і форму).

 

 

 

Види протезування відсутніх зубів

Скільки зубів відсутньо? В якому стані сусідні зуби?

 

Якщо відсутній один — два зуба, а сусідні абсолютно здорові:

sovremennoe-protezirovanie-implanta

  1. Зубний імплантат

Можна встановити імплант (титановий штифт, імплантований в кістку, на якому кріпитися штучна коронка). Цей метод не вимагає ніяких маніпуляцій з сусідніми зубами. Естетично відповідає найвищим вимогам. Це незнімне протезування, тому не приносить ніяких незручностей з звиканням або гігієною.

 

До мінусів зубного імплантату можна віднести:

Дорого

Існують протипоказання

Тривале лікування (від 6 до 12 місяців)

 

   2. Знімний протез метелик

sovremennoe-protezirovanie-babochka

Дешевим і швидким варіантом, який не має протипоказань, є знімний мікропротез (метелик). Виготовляється за тиждень, коштує недорого (це найдешевший метод протезування). Знімати такий протез потрібно вранці і ввечері, коли чистите зуби. Сусідні зуби залишаються цілими і здоровими.

 

 

Якщо відсутній один — два зуба, а сусідні вимагають лікування або вже мертві:

 

У такій ситуації стоматолог запропонує Вам зубний мостоподібний (класичний) протез.

зубной мост

 

Це незнімний протез, який являє собою дві коронки і штучний зуб між ними. Коронки цементуються на опорних зубах, в яких перед цим були запломбовані канали кореня і оброблені під коронку.

 

 

мост

Якщо в сусідніх зубах живі і здорові нерви, а присутній тільки карієс, Вам може бути запропонований адгезивний мостовидний протез (або мостовидний протез на вкладках). Це штучний зуб, який тримається не на зубних коронках, а на вкладках. Мінусом цього методу є можливі розцементування протеза, але сусідні зуби не страждають.

 

Вартість мостовидного протеза залежить від матеріалу, з якого виготовлені коронки (металокераміка, пресскераміка або керамічні на оксиді цирконію) і кількості одиниць.

Відсутньо багато зубів (або навіть всі), або відсутні останні зуби.

В такому випадку стоматолог може запропонувати тільки два варіанти:

  1. Імплатнатати (див. Вище)
  2. Знімні часткові і повні протези.

 

Часткові протези — закривають дефект при відсутності декількох зубів на одній щелепі. При цьому не важливо скільки зубів немає і як розташовані дефекти — один протез вирішить всі проблеми.

 

sovremennoe-protezirovanie-chsp

 

Повний знімний протез виготовляється, коли немає жодного зуба на щелепі.

sovremennoe-protezirovanie

Виготовляються знімні протези з акрилу, нейлону або на основі металлбазіса.

Від цього залежить їх ціна.

Їх перевагою перед іншими видами є те, що їх можна використовувати і як постійне, і як тимчасове протезування (перед імплантацією або протезуванням класичними мостовидними протезами).

Для їх виготовлення не потрібно обробляти зуби. Стоматолог знімає відбиток, а через тиждень здає протез. Пацієнт повинен відвідати стоматологію всього двічі і провести в кабінеті стоматолога кілька хвилин.

До мінусів всіх знімних протезів можна віднести те, що вони не будуть «мертво» сидіти в роті. Звести до мінімуму це можна за допомогою клею для знімних зубних протезів.

Іншим рішенням є виготовлення знімного протезу на імплантатах. При цьому встановлюється не 14 імплантів на щелепу, а менша кількість, що допомагає заощадити. І вже на імплантатах кріпитися протез.

allonfour

 

Чому потрібно негайно протезувати зуби?

 

Протезування при відсутності зубів необхідно виконати найближчим часом після видалення зубів так, як інші зуби починають переміщатися в роті. Вони можуть нахилятися в бік дефекту, зуб з протилежної щелепи може висунутися, при цьому порушується прикус і страждає нижньо-щелепної суглоб.

Людина не може повноцінно харчуватись, через це страждають всі внутрішні органи.

Стоматологія Солом’янського району виготовляє всі види зубних протезів: від знімних акрилових до мостовидних протезів і імплантів за найнижчими цінами в Києві