Що таке професійна чистка зубів?

Пацієнти стоматологічних клінік, які піклуються про збереження здоров’я зубів, цікавляться:

  • скільки коштує почистити камені на зубах?
  • як зняти зубний наліт і освітлити зуби?
  • як часто проводити професійну чистку зубів у стоматолога?
  • чим відрізняється професійна гігієна від гігієнічних процедур вдома?

На ці та інші питання Ви знайдете відповіді в даній статті.

Що таке професійна чистка зубів?

Наліт на зубах з м’якого перетворюється в твердий за 12 годин.

Погодьтеся, що рідко в сучасному світі можна дозволити собі чистити зуби чітко за розкладом. До того ж — це не зовсім зручно. Тобто, якщо Ви почистили зуби в 6 ранку, то наступна чистка зубів повинна відбутися в 18 00. Додайте до цього, що не всі чистять зуби правильно, а деякі ще й не регулярно.

Все це призводить до утворення твердого нальоту, який при черговому чищенні зубною щіткою Ви вже не знімете. Він буде накопичуватися (як сталактит в печері) і перетворюватися в камінь.

Погіршує стан справ наявність захворювань травної системи, порушення обміну речовин, неправильний прикус зубів, куріння. Тоді зубний камінь утворюється дуже швидко.

Професійне чищення зубів проводиться в кабінеті стоматолога спеціальними апаратами. Це апарат Air Flow і ультразвукової скалер.

 

Чим відрізняється Air Flow від ультразвукової чистки? 

Air Flow — це апарат, який змішує дрібнодисперсний порошок з водою і подає цю суміш під тиском, невеликим струменем. Він розбиває структуру зубного нальоту і змиває його. Струмінь води вимиває наліт з отворів і тріщин в емалі зубів, завдяки чому зуби світлішають (набувають природнього світлого відтіноку). Особливо яскраво видно освітлюючий ефект професійного чищення у любителів кави, міцного чаю, червоного вина і курців. Ще однією перевагою Air Flow є здатність проникати в зубоясенні кишені, вимивати звідти наліт і дезінфікувати запалені ясна. Завдяки цьому Air Flow так широко застосовується при лікуванні гінгівіту, пародонтиту.

Чистка каменів на зубах виконується ультразвуковим скалером.

Ультразвуковий скалер видає ультразвукові коливання, які руйнують структуру зубного каменю і він легко сколюється з поверхні зуба. При цьому ніякого впливу на емаль зуба не відбувається.

Яку чистку вибрати Air Flow або чищення зубів ультразвуком?

Air Flow не здатний зруйнувати структуру зубного каменю, а ультразвуковий скалер не знімає наліт.

Тому в залежності від клінічної картини визначається метод чищення зубів. Для зняття каменів з зубів використовується ультразвуковий скалер, для видалення зубного нальоту Air Flow, якщо у пацієнта є і наліт, і зубний камінь — виконується два види чистки зубів.

Чи боляче чистити зуби у стоматолога? 

Деякі пацієнти відзначають неприємні відчуття при ультразвуковому чищенні, але назвати їх болем складно, швидше схоже на лоскот. Найчастіше чистка проводитися без анестезії, але при підвищеній чутливості зубів в пацієнта, може бути зроблений знеболюючий укол і зняття каменів з зубів пройде непомітно.

Air Flow ніколи не викликає неприємних відчуттів.

З’явилася чутливість зубів, кровоточивість ясен після професійного чищення зубів у стоматолога. Що робити? 

Кровоточивість ясен може тривати кілька днів. Це абсолютно нормально. Під час чищення стоматолог вичищає зубоясенні кишені, тому травмується ясна. Використовуйте ополіскувач для порожнини рота на спирту після чищення зубів зубною щіткою.

Чутливість зубів на холодне, гаряче, кисле з’являється після того, як емаль зуба довго була прихована під зубним нальотом і каменем, і ослабла (тобто зменшилася кількість мінералів у складі емалі). Вирішити цю проблему (гиперестезію) можна за допомогою глибокого фторування зубів. Це процедура насичення емалі фтором, при цьому зникає чутливість, зміцнюється зуб і ставає менш схильний до ураження карієсом.

Ціна професійного чищення зубів у стоматолога в Києві.

Вартість професійного чищення зубів залежить від процедур, які будуть проведені.

  1. Видалення зубного каменю включає ціну ультразвукової чистки та полірування емалі щіточкою.

2. Зняття зубного нальоту складається тільки з ціни чистки апаратом Air Flow

3. Якщо присутній і зубний камінь, і наліт — вартість буде складатися з ціни ультразвукової чистки, ціни Air Flow. Полірувати зуби щіточкою і пастою після Air Flow немає необхідності тому, що дрібні частинки порошку в содоструйному апараті не тільки видаляють наліт, але і полірують зуб.