Скільки років бактеріям, які викликають карієс?

Скільки років бактеріям, які викликають карієс?

cel

Дослідницька група з Нью-Йоркського університету стоматології (NYUCD) виявила найстаріші сліди бактерій, що викликають карієс.

Дослідники під керівництвом проф. Кофілд Пейджа виявили, що стрептококи, бактерії, що викликають карієс, розвивалися паралельно з сучасною людиною, і цей вид співжиття можна простежити від першого предка людини, який жив в Африці між 100-  і 200 000 років тому.

Стрептококи передаються від матері до дитини, і з’являються в роті дитини у віці близько 2 років.

streptokok

Відкриття проф. Кофілд представлені в лютневому номері журналу бактеріології. У своєму аналізі Кофілд використовує ДНК людини, яка допомагає простежити еволюцію до найстарішого африканського предка, званого «прото-Єва». Кофілд з’ясував, що в міру еволюції людини, стрептококи пристосовувалися і еволюціонували разом з ним. На сьогодні існує більше 600 підвидів стрептококів, поширених на всіх континентах і серед усіх рас людини.

 

 

Цікаво, що зразки стрептококів, взяті від китайців, японців, афро-американців, латиноамериканців, кавказців, австралійців, індіанців в Амазонці і Бразилії мають спільного предка з Африки.

На щастя, сучасна стоматологія в Києві позбавить Вас від карієсу. Лікування карієсу в нашій стоматологічній клініці Києва недорого і безболісно, а завдяки фотополімерним пломбам стоматолог поверне не тільки здоров’я, а й привабливу посмішку.

Запишіться на безкоштовну консультацію стоматолога в Києві по телефону. З цінами на стоматологічне лікування в стоматології Києва Ви можете ознайомитися в розділі «Ціни»