Рентген зубів в стоматології

Рентген зубів в стоматології
Рентгенодіагностика широко використовується в стоматології. Часто це єдиний спосіб встановити діагноз. Прийом пацієнта починається з розпитування про скарги і візуальному огляді. Але обидва ці методу не повноцінні. Скарги пацієнта суб’єктивні, це означає, що у кожної людини різний поріг чутливості, і він може перебільшити або применшити скарги на дискомфорт або біль. При візуальному огляді стоматолог може виявити тільки дефекти в доступних для огляду місцях. При цьому неможливо визначити глибину порожнини, виявити порожнини в важкодоступних місцях (на контактах між зубами), вторинний карієс під пломбою, з’ясувати запалений нерв, чи є запалення або зміна тканин під зубом і їх розмір, дізнатися про форму кореневих каналів, а також про розташуванні зуба в щелепі перед видаленням.
Рентген в стоматології служить не тільки для встановлення діагнозу, але і використовується для контролю якості лікування. Найпоширеніші випадки, коли потрібно контрольний рентген знімок зуба — це знімок з інструментами в каналі (для визначення довжини, на яку стоматолог очистив кореневої канал), знімок після пломбування кореневих каналів (щоб упевнитися, що канал запломбований рівномірно і по всій довжині), після складного видалення зуба (що б знати, що все осколки зуба видалені).
Стоматолог може дати направлення на панорамний знімок. Він дозволяє побачити всі зуби, тканини щелеп, стан скронево-нижньощелепного суглоба. Панорамний знімок передає картину про загальний стан всієї зубощелепної системі.
У деяких випадках в стоматології застосовується комп’ютерна томографія. Цей метод дослідження відрізняється від двох попередніх тим, що має тривимірне зображення (на прицільних рентген знімках і панорамних тканини накладаються один на одного і зображення може бути не повним), а також стоматолог може переглянути тканини зубочелюсной системи пошарово, завдяки чому діагноз буде максимально точним.
Пацієнтам не варто побоюватися рентгенодіагностики. Опромінення настільки мінімально, що допускається навіть при лікуванні дітей і вагітних жінок.