Опухла щока, причини.

Ви помітили, що у Вас опухла щока. Чому вона могла опухнути і до якого лікаря звертатися?

Найчастіше набряк пов’язаний із запаленням в організмі. Потрібно з’ясувати, де саме локалізовано запалення.

Опухла щока спостерігається при запальних захворюваннях зубів (пульпіт, періодонтит, абсцес, флегмона). Перед тим, як опухла щока, як мінімум за кілька днів спостерігається біль в зубі або під ним. У такому випадку потрібно негайно звернеться до стоматолога. Запалення під зубом може поширитися на кістки обличчя, очі, мозок.

Без стоматологічної допомоги флегмона і абсцес можуть привести до летального результату.

Може бути, що пухлина на щоку поширилася з ясен, де зубів немає.

Така картина спостерігається при пародонтиті у літніх пацієнтів — потрібно звернутися до стоматолога, полоскання в таких ситуаціях марно.

Іноді глибоко в яснах залишається маленький корінь від зуба (коли зуб в повному обсязі видалили або зуб давно зруйнувався і над ним наросла ясна). Згодом організм починає відторгати такий корінець і виникає набряк. Навколо кореня збирається гній також, як при періодонтиті. Потрібно негайно видалити корінь зуба або його осколок.

Ретинований зуб мудрості

Набряк ясен часто спостерігається при прорізуванні зуба мудрості. При цьому може з’явитися болючість при натисканні на ясна, утруднене відкривання рота. В першу чергу потрібно зробити рентген знімок, щоб знати, як росте зуб мудрості і чи потрібно лікарське втручання (зрізати капюшон над зубом або видалити ретинований зуб).

Опухлі ясна можуть стати і після відвідин стоматолога. Якщо проводилися хірургічні операції (видалення зуба, надріз на яснах і тд), то дуже часто в перші три дні після операції набряк наростає, а потім поступово спадає. При цьому потрібно чітко дотримуватися рекомендацій стоматолога, не займатися самолікуванням. Якщо у Вас виникають питання — краще зателефонувати своєму стоматологу і запитати поради, ніж експериментувати з власним здоров’ям.

Набряк щоки може бути не пов’язаний із захворюванням зубів або ясен.

Пухлина на щоці може бути викликана:

  • захворюванням вух
  • захворюванням горла
  • захворюванням внутрішніх органів
  • кіста
  • онкологічне захворювання
  • травми (гематома після удару по щоці).

У будь-якому випадку, набряк на щоці вимагає лікування і сигналізує про різні захворювання, деякі з яких без лікарської допомоги можуть привести до гірких наслідків. Тому запишіться на консультацію стоматолога — він допоможе як позбутися стоматологічних захворювань, так і може дати направлення до іншого лікаря, якщо набряк щоки викликаний не захворюванням порожнини рота.