Протезування мостовидним протезом, показання, протипоказання

Протезування мостовидним протезом, показання та протипоказання

Втрата зубів супроводжується не тільки порушенням функції жування, але і впливає на зовнішній вигляд людини, що викликає психологічні незручності. Кожен пацієнт хоче вирішити цю проблему і не згадувати про неї тривалий час.

Одним з таких методів вирішення є мостовидний протез.

Зубний міст — це незнімний протез, який виглядає, як свої зуби пацієнта і не вимагає ніякого особливого догляду. До того ж протезування мостовидним протезом набагато дешевше імплантації зубів.

Переваги мостовидного протеза

До переваг мостовидного протеза можна віднести його невеликий розмір, завдяки якому пацієнт дуже швидко звикає до нього. Він міцний і надійний так, як найчастіше виготовляється на металевій основі.

На жаль, не завжди мостовидний протез можна встановити.

Давайте розберемося в яких випадках він показаний і які протипоказання має.

По-перше, з двох сторін від відсутнього зуба повинні бути зуби, на яких протез закріпитися. Протипоказано виготовляти мостовидний протез з однією опорою так, як при жуванні штучний зуб буде служити важелем для вивіхування власного зуба пацієнта.

Сусідні зуби не повинні мати протипоказання до накриття коронками (запалення на верхівці кореня, не запломбовані канали кореня зуба, наявні данні в анамнезі про рецидиви запалення під зубом).

Різні групи зубів розраховані на різне навантаження, стоматолог повинен прорахувати навантаження від протеза на опорні зуби так, як її перевищення призведе до розхитування і випадання опорних зубів.

Іноді, якщо стоматолог бачить, що 2 зуба не витримають навантаження — він може запропонувати використати більшу кількість опорних зубів. Вартість протеза в такому випадку збільшується.

Крім численних переваг мостовидного протеза, є і недоліки:

Для протезування мостовидним протезом необхідно вбити нерви в сусідніх зубах і препарувати зуби під коронки, що зменшує термін життя зубів.

Перевантаження опорних зубів призводить до дистрофічних явищ в пародонті.

Штучний зуб викликає пролежні на слизовій оболонці рота.