профілактичне чищення зубів від каменя ультразвуком

На жаль, більшість пацієнтів звертаються за допомогою в стоматологічну клініку коли виникає зубний біль.

У цьому випадку люди керуються двома страхами:

страх стоматолога (болісних процедур)

і високої вартості лікування.

Проте варто вказати, що чим раніше Ви звернетеся до лікаря — тим дешевше обійдеться лікування (лікування карієсу в 3 рази дешевше лікування пульпіту), менше часу проведете в кабінеті стоматолога.

Сучасна стоматологія спрямована не тільки на лікування вже виниклих захворювань, але і на їх запобігання. Всі профілактичні процедури абсолютно безболісні і надаються за доступними цінами (наприклад, профілактичне чищення зубів коштує менше однієї пломби).

Пакет професійної гігієни включає:

  1. чищення зубів від каменю ультразвуковим скалером,
  2. чищення зубів airflow
  3.  фторування зубів.

skaler-dlya-ultrazvukovoj-chistkiЦі процедури можуть бути проведені разом або як самостійні. У даній статті мова піде про уз (ультразвукове) чищення.

УЗ чистка зубів від каменів проводиться два рази на рік.

Навіщо чистити зуби у стоматолога, якщо я регулярно чищу їх зубною щіткою вдома? — запитаєте Ви.

Справа в тому, що в роті безліч важкодоступних місць, добре вичистити які неможливо (зуби мудрості, міжзубні проміжки, зубоясневі кишені). Залишки їжі, бактерії, слиз і мінерали із слини за 12 годин здатні утворити невеликий твердий зубний наліт, який неможливо видалити в домашніх умовах. З часом цей шар збільшується, стає помітним, зуби темніють, а потім утворюється зубний камінь. Він провокує не тільки виникнення карієсу, але й постійно травмує ясна, що призводить до гінгівіту і пародонтиту.

Часто можна зустріти відгуки про ультразвукове чищення зубів, в яких говориться, що це болюча процедура.

Тут слід зазначити, що в деяких ділянках пацієнт може відзначати підвищену чутливість зубів, але це відчуття швидше схоже на лоскіт, ніж на біль. Скажіть своєму стоматологу про дискомфортних відчуттях, і він буде очищати дані зуби більш дбайливо.

 

Деякі вважають, що професійна чистка здатна нашкодити емалі.

ultrazvukЦе не так.

Ультразвуковий скалер видає вібрації, які руйнують структуру каменю і не впливають на емаль зуба.

Чого не можна сказати про багато народних методів зняття зубного каменю в домашніх умовах (як лимонна кислота, яка роз’їдає емаль не гірше кислоти, яку виділяють карієсотворні бактерії, або спроби очистити камінь за допомогою активованого вугілля, соди та інших абразивних речовин, які навряд чи впораються з каменем у важкодоступних місцях, куди не може проникнути зубна щітка, але відмінно дряпають емаль зубів).

 

Ще один міф про гігієнічну чистку полягає в очікуванні пацієнта відбілюючого ефекту.

Адже в багатьох статтях про профілактичну чистку обіцяють зміну кольору на 1 -2 тони. Справа в тому, що ультразвуковим скалером стоматолог обробляє тільки ті ділянки, де є зубний камінь. zubnoy_kamen

Після проведення уз чистки може бути проведена або чистка зубів ейр флоу, або полірування зубів спеціальною пастою. При цьому із зубів знімається наліт із залишків їжі, барвників, смоли від куріння сигарет. За рахунок цього зуби можуть стати світліше, але колір емалі залишиться колишнім. Таким чином, люди, що не палять і не зловживають кавою, навряд чи помітять глобальні зміни в зовнішньому вигляді посмішки.

 

І так, навіщо проводити ультразвукову чистку зубів від каменя?

Це профілактика карієсу. А також після чищення стоматолог зможе діагностувати карієс на ранній стадії, який був прихований під шаром каменю.

Чистка позбавить Вас від кровоточивості ясен, неприємного запаху з рота.

Без гігієнічної чистки зубів Вам не уникнути карієсу, гінгівіту, неприємного запаху з рота, кровоточивості ясен, пародонтиту, оголення коренів зубів, розхитування і випадання зубів.