Патологічна стертість зубів

Від патологічної стертості страждає кожна десята людина. При цьому спостерігається інтенсивна спад твердих тканин зуба. Найчастіше це захворювання спостерігається у чоловіків.

Причиною стертості зубів може стати неправильний прикус, перевантаження при втраті зубів і відсутності їх протезування, невідповідні протези, шкідливі звички (лузання насіння зубами, відкушування нитки, тримання цвяхів зубами і тд)

При стирання зубів людина не зазначає хворобливих відчуттів так, як відкладається третинний дентин (то, є нерв в зубі захищає себе додатковими тканинами від подразників). Це не означає, що не потрібно звертатися до стоматолога. Патологічна стертість зубів викликає зменшення нижньої частини обличчя (адже іноді зуби стираються на половину, а то й під самий корінь), з’являються складки біля рота, виникають захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (при цьому виникає біль в його області, утруднюється відкривання рота, печіння в роті, зниження слуху і головні болі).

Профілактика патологічної стертості

Після видалення зуба слід якомога швидше його спротезіровать.

У зубних протезів існує термін служби. За його закінченню необхідно виготовити відповідний протез.

Люди, які працюють на виробництвах, де в повітрі є механічні частинки або випаровування кислот більше схильні до стирання зубів. При цьому слід дотримуватися техніки безпеки на виробництві.

Підвищена стираемость зубів спостерігається при ендокринних захворюваннях.

Хворобливі відчуття від стертості емалі відзначають пацієнти, у яких дефекти виникли на шиях зубів, де утримуються кламерами знімні протези.

Лікування патологічної стертості зубів виконується ортопедичними конструкціями то, є протезуванням зубів.