зуб болить після лікування у стоматолога

Всі ми знаємо, що позбавити від зубного болю назавжди може тільки стоматолог. І після того, як пацієнт зважився на візит до стоматолога — він розраховує, що найстрашніше позаду. Але часто буває, що після лікування у стоматолога зуб продовжує боліти.

Нормально це чи ні? Що робити? Коли потрібно негайно звернутися до стоматолога знову?

Це залежить від того, яку процедуру Вам робили.

 

У Вас був карієс і Вам поставили пломбу.

Зуб болить, особливо біль посилюється до ночі.

Таке буває з двох причин:

якщо Вас лікували під анестезією або порожнина в зубі була глибока, зуб перегріли під час свердління бором або Ви не відчули, як розкрили пульпову камеру і сталося загострення карієсу — пульпіт.

Біль при пульпіті сам не пройде.

При відкладанні візиту до стоматолога запалення може перейти в стадію періодонтиту, що або ускладнить лікування зуба, або зробить його неможливим і зуб доведеться видалити. Тому негайно повідомте стоматолога про біль і продовжіть лікування.

 

У Вас був пульпіт,

Вам наклали ліки для того, щоб убити нерв.

Біль протягом одного — двох днів — нормальне явище. Можна випити будь-який знеболюючий засіб. Біль буде поступово стихати і скоро зійде нанівець.

Негайно потрібно звернутися до стоматолога, якщо

при накладенні таких ліків у Вас з’явився опік на яснах поруч з хворим зубом. Якщо зуб сильно зруйнований, у нього немає стінки або є карієс кореня — ліки можуть витікати з зуба і обпалювати ясна.

Його потрібно негайно витягти з зуба, відновити стінки зуба і накласти знову.

При лікуванні періодонтиту або пульпіту ускладненого періодонтитом загостритися біль може при закритті зуба, коли гній не може вийти, накопичується під зубом. З’являється біль і набряк ясен, щоки, який збільшується.

Потрібно звернутися до стоматолога, щоб він розкрив зуб і дав відтік гною, це позбавить Вас від болю.

Зуб болить після того, як запломбували канали.

Таке явище досить поширене так, як в пломбувальному матеріалі для каналів кореня зуба є антисептик, який знімає запалення і припікає його. Тому ниючий біль, який поступово зменшуються — це нормально.

Звернутися за допомогою стоматолога потрібно, якщо з’являється набряк ясен, а біль розриваючий і нестерпний.

У будь-якому випадку, якщо Ви відчуваєте больові відчуття — Ви завжди можете проконсультуватися зі своїм стоматологом.

Адже саме він знає Вашу клінічну ситуацію, знає, які методи лікування він застосовував і які ліки використовував. Тому тільки він може знати, що з Вами відбувається і як Вам допомогти.

Не займайтеся самолікуванням, краще зателефонуйте до стоматолога.