Некаріозні ураження зубів

Некаріозні ураження зубів

Карієс і його ускладнення — найпоширеніша причина звернення до стоматолога в Києві.

Однак існує ціла група різноманітних захворювань зубів, причиною яких є не карієс.

Такі захворювання виникають не тільки на прорізалися зубах, але навіть при їх формуванні до прорізування.

Гіпоплазія емалі зуба виражена в недорозвиненні емалі. Це необоротне захворювання то, є емаль зуба ніколи не розвинеться. Гіпоплазія буває як на постійних зубах, так і молочних. Гіпоплазія молочних зубів зустрічається, якщо мати дитини під час вагітності мала порушення в організмі. Гіпоплазія постійних зубів обумовлена порушеннями в організмі дитини в п’яти — шестимісячному віці, коли формувалися зачатки постійних зубів.

При гіпоплазії може відзначатися змінений колір зубів, недорозвинена емаль або навіть її відсутність (аплазія). Скарги на больові відчуття від подразників відзначають тільки пацієнти з яскраво вираженою недорозвиненістю або відсутністю емалі.

Зуби Гетчинсона, Пфлюгера і Фурньє — це зуби неправильної форми і з дефектами розвитку емалі. Часто зустрічається при вродженому сифілісі, але іноді виникає і від інших причин.

Лікування гіпоплазії емалі залежить від її ступеня. Сучасна стоматологія може запропонувати такі методи, як реставрація зубів фотополімерними матеріалами або накриття зуба металлокерамической або керамічної коронкою. При цьому зуб буде захищений від впливу подразників, зупинитися його руйнування і відновитися естетичний вигляд посмішки (скоректується його колір і форма).

Тетрациклінові зуби — це змінений колір зубів через прийом тетрацикліну матір’ю під час вагітності або в дитячому віці. Іноді це захворювання супроводжується гіпоплазією емалі. Колір зубів може спостерігатися від світло-жовтого до темно-жовтого в залежності від кількості і тривалості прийому антибіотика.

тетрациклін

Відбілити такі зуби неможливо, тому слід обережно призначати тетрациклін дітям і вагітним.