Навіщо людині слина?

Захворювання ендокринної, дихальної та травної систем можуть призвести до виникнення карієсу.

Чому?

Такі захворювання можуть вплинути на кількість, якість і склад слини.
Навіщо людині слина?
Здоров’я зубів залежить від кількості і якості слини.

Вона виконує безліч функцій:
Травну — допомагає формувати грудку їжі, полегшує пережовування, починає перетравлювати їжу і дозволяє її проковтнути.
Захисну — при травмах слизової оболонки рота згортає кров, проявляє антибактеріальну дію і сприяє швидкому загоєнню рани.
Що стосується зубів, слина виконує захист від карієсу завдяки тому, що вона омиває емаль зубів від залишків їжі і бактеріального нальоту, підтримує кислотно — лужний баланс, а також має минерализующие властивості.
Що це означає?
Після їжі залишки прилипають до поверхні зуба.

У ротовій порожнині мешкають безліч бактерій, які харчуються вуглеводами з їжі, а в процесі своєї життєдіяльності виробляють кислоти.

Кислота, що знаходиться під бляшкою з зубного нальоту, утвореного із залишків їжі, слизу і бактерій, руйнує емаль і виводить з неї мінерали. Зуб слабшає і з’являється карієс.
У даній ситуації слина змиває залишки їжі, сприяючи меншому утворенню нальоту, нейтралізує кислоту і не дає їй розчиняти емаль зуба, а також завдяки вмісту кальцію, фосфору і фтору в слині — емаль відновлюється. До того ж в слині міститися білки, які також беруть участь в ремінералізуванні  зубів і утворюють захисну плівку на їх поверхні для запобігання попадання кислоти всередину зуба.
Що слід пам’ятати?
Все в людському організмі пов’язано. Тому одне захворювання може викликати порушення в інших системах органів. Слідкуйте за станом свого здоров’я.
Незважаючи на захисні властивості слини — вона не здатна очистити зуби повністю, тому слід ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота.
Ремінералізація емалі зубів завдяки слині відбувається на іонному рівні. Це означає, що слина допомагає запобігти виникненню карієсу, але відновити цілісність зуба при карієсі не спроможна.