металокерамічна коронка в Києві

Якщо зуб сильно зруйнований — зберегти його допоможе зубна коронка.

В даний час, посмішка має велике значення при спілкуванні з оточуючими і ніхто не хоче виблискувати металом в роті.

Стоматолог в Києві може запропонувати різноманітні види коронок, які будуть непомітні в роті.

 

Металева коронка з облицюванням

— Найдешевший вид «білих» коронок. Лита металева коронка облицьовується спеціальною зубопротезною керамікою. Кераміка наноситься тільки на видиму при посмішці частину коронки. Все облицювання одного кольору, в той час, як зуб має мінімум три відтінки в різних його частинах. Тому, якщо вдивлятися — такий зуб матиме відмінності від своїх зубів, хоча і не буде сильно вибиватися, як золота коронка.

металокерамічна коронка

повністю покрита керамікою, залишається тільки тонкий обідок металу, який зазвичай заходить під ясна і залишається невидимим. Однак з часом ясна атрофуються і опускаються через що обідок стає помітним.

Виправити це можна обравши металокерамічну коронку з плечовою масою.

Плечова маса — це матеріал, яким покривають ободок на коронці. Залежно від особливостей зубів пацієнта, плечова маса може імітувати колір шийки зуба або колір ясен.

Пацієнту слід пам’ятати, що якщо ясна піднялись і край коронки оголився — це не тільки естетична проблема. Це говорить про те, що коронка стала коротка і тепер наліт забивається під ясна і затримується краєм коронки, що викликає карієс кореня зуба. (Навіть зуб з убитим нервом продовжує псуватися, і хоча більше не болить, може зруйнуватися).

 

Визначення кольору коронки відбувається за допомогою порівняння кольору своїх зубів пацієнта зі шкалою кольорів кераміки. Пацієнт також бере участь у виборі кольору, за ним останнє слово. Чим ближче до натурального буде колір кераміки, тим природніше буде виглядати коронка.

 

Як зняти коронку?

Іноді виникають ситуації, при яких зубну коронку потрібно зняти (щоб полікувати зуб під нею, або замінити коронку на нову). Як це роблять?

 

Є спеціальний інструмент — коронкозбивач. Він дозволяє зачепитися за коронку і зняти її, розкришивши цемент під нею. В такому випадку коронка залишається цілою і після лікування зуба її можна знову посадити на місце.

Чим точніше був знятий відбиток і чим точніше відлили метал під коронку — тим точніше коронка відповідає формі зуба і між зубом і коронкою менше цементу. Якщо цементу мало — він не розтріскується. І тоді коронку можна тільки розпиляти навпіл і зняти по частинах. Після цього потрібно буде виготовляти нову коронку.

Зняття коронки абсолютно безболісно, але при її розпилюванні можна чути металевий дзвін.

 

Скільки виготовляється зубна коронка?

Виготовлення зубної коронки включає безліч етапів: зняття відбитка зубів, виготовлення гіпсової моделі зубів, відливається каркас коронки з металу, наноситься кераміка і запікається в печі. Кожен етап вимагає часу і тому на виготовлення коронки може піти до тижня.

Як ходити з обробленим зубом цілий тиждень?

 

Тимчасові пластмасові коронки

виготовляються за дуже короткий час і можуть використовуватися пацієнтом, поки не буде готова металокерамічна коронка.

Тимчасові коронки зазвичай виготовляються за бажанням пацієнта, але, якщо зуб, який буде накритий коронкою живий, тобто нерв не вбивали і канали не пломбували, тимчасові коронки виготовляють обов’язково. Тому, що крім естетичного фактора, в даному випадку пластмасова коронка захистить зуб від подразників, на які зуб без емалі буде дуже болісно реагувати, а також від мікробів, які по пористому дентину легко досягнуть нерва і кровоносних судин в зубі, що призведе до пульпіту.

Наша стоматологія в Києві має свою зуботехничну лабораторію, тому у нас найнижчі ціни на зубні коронки, а виготовляються вони швидко, точно і якісно.