Лікування пульпіту, вартість

Пульпіт — це запалення нерва в зубі, яке супроводжується гострим, пульсуючим або ниючим болем, що часто посилюється вночі. Біль може виникати, як реакція на подразники (гаряче, холодне, кисле, солодке) або сама по собі.

Причиною пульпіту може стати карієс або травма зуба.

 

Діагностика пульпіту включає збір скарг пацієнта і прицільний рентген знімок зуба.

pulpit-10

Лікування пульпіту включає кілька етапів:

  1. Накладення ліків, які знімають запалення, біль, вбивають нерв. Зуб стає нечутливим.
  2. Під час другого відвідування стоматолога виконується лікування каналів зуба (видалення нерва зуба) та їх пломбування. Ця процедура безболісна тому, що нерв в зубі мертвий. Після лікування каналів необхідно зробити ще один рентген знімок зуба для того, щоб переконатися, що пломбування каналів виконано ідеально.
  3. Коли пломбувальний матеріал застигне — можна відновити зуб пломбою.
добре запломбовані кореневі канали на прицільному рентген знімку

добре запломбовані кореневі канали на прицільному рентген знімку

 

У деяких стоматології пропонується лікування пульпіту за одне відвідування, але при такому лікуванні часто виникають ускладнення (періодонтит).

Тому краще відвідати стоматолога кілька разів, але отримати гарантію, що зуб простоїть довго і його не доведеться переліковувати.

Профілактика пульпіту

це своєчасне лікування карієсу і профілактичні огляди у стоматолога двічі на рік. Адже чим раніше виявлено захворювання, тим дешевше буде стоматологічне лікування.

Якщо не лікувати пульпіт, пацієнт може помітити, що зуб перестав боліти.

Але це не означає, що хвороба пройшла сама. Це говорить про те, що нерв загинув, а хвороботворні організми поширюються далі, що, в кінцевому підсумку, призведе до запалення під зубом, біль повернеться і посилитися, виникне набряк (флюс). Вартість лікування у стоматолога знову зросте, а, можливо, Ваш зуб буде вже неможливо вилікувати і його доведеться видалити.