Лікування каналів коренів зуба в Києві

Стоматологічна поліклініка в Києві на Солом’янському районі серед інших пропонує послуги ендодонтичного лікування (лікування і переліковування каналів кореня зуба).

pulpit

Зуб складається з верхньої (коронковой) частини, яку ми бачимо в роті і кореня, яким зуб тримається в кістці щелепи. Усередині коронкової частини розташована камера, що називається пульпова. У пульповой камері знаходяться кровоносні судини і нерви, які тягнуться по каналах в коренях зуба і з’єднують зуб з організмом людини. У різних зубах різна кількість коренів, а кожен корінь може містити кілька каналів. Тому кількість каналів в зубах коливається від одного до чотирьох (в рідкісних випадках буває ще більше).

Лікування каналів кореня зуба — це комплекс процедур, спрямованих на видалення запалених судин і нервів з каналів, зняття запалення під зубом, а потім пломбування каналів і відновлення цілісності зуба.

Ендодонтичне лікування застосовується при різних захворюваннях — пульпіт, періодонтит, кіста під зубом, підготовка зуба під протезування.

pylpyt

Пульпіт — це запалення нерва в зубі, причиною якого може бути глибокий карієс або травма. При пульпіті виникає зубний біль. Відрізнити пульпіт від інших захворювань можна за характером болю

  1. При впливі подразників (солодке, кисле, гаряче, холодне) біль зберігається тривалий час після усунення подразника (наприклад, при карієсі біль припиняється відразу з усуненням подразника, а при періодонтиті зуб взагалі не реагує на зовнішні подразники).
  2. Біль може виникати довільно в нічний час.
  3. Пульсуючий, гострий  характер болю.

Лікування пульпіту відбувається за 3 відвідування стоматолога.

Під час першого відвідування накладаються ліки, які вбивають нерв і муміфікують запалені тканини всередині зуба.

При другому візиті до стоматолога відбувається безпосередньо ендодонтичне лікування: видаляється нерв і судини, очищається і дезінфікується канал кореня, пломбується. Коронкова частина зуба закривається тимчасовою пломбою.

При третьому відвідуванні — зуб відновлюється постійною пломбою, може бути встановлений штифт або зуб підготовлений під протезування зубної коронкою в залежності від клінічної картини.

Чому не можна вилікувати пульпіт за одне відвідування стоматолога?

Часто практикується лікування пульпіту під анестезією за одне відвідування.

При цьому, коли живий нерв витягується з зуба, відбувається відрив судин, утворюється гематома, яка може перетворитися на періодонтит. Тоді зуб доведеться переліковувати. Установка постійної пломби на тільки-що запломбовані канали призводить до того, що пломбувальний матеріал в каналах дає усадку, і постійна пломба не прилягає до поверхні зуба. Зуб продовжує руйнуватися.

Тому краще витратити трохи більше часу, але запобігти ускладненням.

periodontyt

Періодонтит — це запалення на верхівці кореня. Лікування періодонтиту відрізняється від лікування каналів при пульпіті.

Етапи лікування періодонтиту можуть включати:

Перший етап:

Розкриття зуба — стоматолог витягує з каналів кореня зуба пломбувальний матеріал, мертві тканини зуба, залишки їжі. Утворюється «трубочка» всередині зуба, через яку буде виходити гній з-під зуба. Призначається полоскання, щоб прискорити процес відтоку гною.

Антибіотикотерапія допоможе організму впоратися із запаленням.

Другий етап:
Закриття зуба з ліками проводитися для того, щоб перевірити, що гній більше не накопичується (в іншому випадку — продовжують полоскання відкритого зуба). Ліки в зубі знімають запалення і зміцнюють зуб.

Третій етап:
Пломбування каналів постійним матеріалом.
Відновлення верхньої  частини зуба.

 

Іноді лікування кореневих каналів виконується і в здорових зубах.

При накритті зуба металокерамічною коронкою — його обпилюють. Живий зуб так обпиляти неможливо. Тому при виготовленні мостовидного протеза або при накритті зубів коронками в естетичних цілях — вбивається нерв і пломбуються канали кореня зуба.

Такий метод протезування можна замінити імплантацією відсутнього зуба або знімним протезом, тому використовується вкрай рідко.

Поширені запитання

У мене болить зуб — чим полоскати?

Якщо зуб не був оброблений інструментально — не розкритий — немає сенсу його полоскати. Випийте знеболюючу пігулку, вона полегшить біль на кілька годин і зверніться до стоматолога.

Болить зуб після візиту до стоматолога. Що робити?

Ви можете відчувати ниючі болі після накладення в зуб ліків або пломбування каналів. Це триватиме максимум два дні. Ви можете випити знеболююче.

Необхідно насторожитися і негайно звернутися до свого стоматолога, якщо:

  • Біль сильніше, ніж до лікування
  • З’явився або збільшується набряк в області леченого зуба

Виконали ендодонтичне лікування, але зуб дав загострення знову.

Зверніться до стоматолога:

  • запломбовані канали можна розпломбувати і перелікувати
  • при утворенні кісти під зубом або запалення на верхівці кореня, коли ендодонтичне лікування не дає очікуваного результату — виконується зубозберігаючі операція (резекція верхівки кореня або кістотомія).

 

Чи боляче лікувати зуб?

Завдяки сучасним анестетикам — ніяких неприємних відчуттів в кріслі стоматолога Ви не відчуєте. Набагато болючіше терпіти зубний біль.