Що таке відновлення культі зуба, культева вкладка і штифт?

Сучасна стоматологія може відновити зуб, навіть якщо від нього залишився тільки корінь.

За умови, що корінь досить довгий, під ним немає запалення і його канали якісно запломбірованни, застосовуються методи штифтування зуба титановими, скловолоконними і анкерними штифтами, відновлення культі композитними або фотополімерними матеріалами, а також виготовляються литі вкладки.

Культьова вкладка, виготовлення в Києві, ціна

Для відновлення зуба культьовою вкладкою стоматолог прибирає частину пломбувального матеріалу з каналу кореня зуба і знімає відбиток. У зуботехнічній лабораторії виготовляється культева вкладка, яка точно повторює форму каналу і культю зуба з металу. Після цього культева вкладка цементується в зубі, а зверху на неї кріпиться зубна коронка. Це дуже точна і надійна конструкція, але її ціна трохи вища, ніж вартість штифта тому, що вона виготовляється зубним техніком індивідуально для кожного пацієнта.

 

Відновлення зуба штифтом, види штифтів

Культьову вкладку можна замінити штифтами з різних матеріалів і композитними матеріалами. Штифти бувають з металу (титан) і неметалеві (скловолокно).

В такому випадку пацієнту не потрібно чекати кілька днів, поки виготовиться вкладка, всі маніпуляції проводяться за одне відвідування стоматолога прямо в роті пацієнта. Вартість штифта також менше, ніж вкладки.
Суть штифта — з’єднати корінь і коронкову частину зуба так, щоб при навантаженні верхня частина не зламалася. Стоматолог розробляє кореневі канали зуба, цементує штифт, а потім на ньому відновлює коронковую частина зуба — культю. Після штифтування зуба може бути виконана реставрація зуба або виготовлена коронка.

 

Ці методи не застосовуються, якщо:

  • Під коренем є запалення (гранульома, кіста, свищ)
  • Зуб зруйнований нижче рівня ясен
  • Канали в зубі непрохідні або неякісно запломбовані
  • Виступаючі стінки зуба уражені карієсом або стінки кореня зуба дуже тонкі
  • Глибокий прикус