молочні зуби ростуть криво

Чому зуби ростуть криво?

Це питання можуть задавати, як дорослі пацієнти, так і батьки маленьких пацієнтів стоматологічної клініки.

Перші зуби — молочні, вони випадуть і виростуть нові — постійні зуби. Цей факт відомий всім і тому часто батьки вважають, що неважливо, що відбувається з молочними зубами, ось виростуть постійні, тоді і будемо переживати.

Давайте розберемося, чому молочні зуби можуть рости криво і які можуть бути наслідки для постійних зубів.

 

Молочний зуб може вирости криво при тиску на нього (наприклад, смоктання соски або пальця). При цьому викривляються передні зуби. Уникнути це можна, якщо вчасно відучити дитину від пустушки, навчити пити з чашки, не давати смоктати пальці.

 

Криво ростуть зуби, коли неправильно формується кістка щелепи. Таке зустрічається, якщо дитина старше року харчується м’якої їжею, пюре і кашами. Давайте малюкові гризти горіхи, сирі овочі і фрукти, сухарі. Для правильного розвитку організму потрібні фізичні навантаження. І це правило стосується не тільки рухливих ігор для формування скелета і м’язів дитини, але і правильної дієти для формування кісток щелепи і жувальних м’язів.

Для правильного формування кісток в раціоні дитини також повинна бути достатня кількість кальцію. Він міститься в молочних продуктах, кунжуті і шпинаті. Пам’ятайте, що кальцій засвоюється тільки з вітаміном Д.

 

Як не дивно, але слід вчасно лікувати захворювання носа (нежить, гайморит, тонзиліт, викривлення носової перегородки), тобто ті захворювання, які не дадуть дитині дихати носом. При ротовому диханні може неправильно формуватися прикус. Коли рот відкритий — піднебіння піднімається і звужується, через що зубки не поміщаються в ряду і ростуть навскіс і криво.

Після раннього видалення молочного зуба при відсутності тимчасового його протезування молочні зуби, як і постійні у дорослих, починають пересуватися і рости криво.

 

Ще однією причиною неправильного прикусу може бути генетика. На жаль, в даній ситуації профілактики не існує.

Отже, щоб молочні зуби росли рівно потрібно:

  1. виключити шкідливі звички
  2. забезпечити нормальне носове дихання
  3. дотримувати правильну дієту, багату твердою їжею
  4. протезувати зуби при ранньому видаленні.

Чому потрібно звертати увагу на правильність формування молочного прикусу?

Молочні зуби дійсно з часом випадають, а постійні — виростають на їх місці. Місце, де буде розташований постійний зуб обмежене сусідніми зубами. А якщо ці «сусіди» стоять неправильно, то є шанс, що і новий зуб стане не на своєму місці і так по ланцюжку.

До того ж, причини, які порушують молочний прикус можуть впливати і на формування постійного:

  1. смоктання пальців викривить і постійні різці,
  2. неправильно сформовані кістки щелепи не виправляться самі собою при появі постійних зубів,
  3. якщо не був протезований видалений молочний зуб, а інші зуби пересунулися  — постійний зуб не зможе зайняти своє місце.

Що потрібно робити, якщо молочні зуби ростуть криво?

Можливо, неправильний молочний прикус ніяк не вплине на постійний, але все ж краще пройти консультацію у дитячого ортодонта. Адже краще попередити захворювання, ніж потім проходити тривале і дороге ортодонтичне лікування.

Консультація ортодонта в нашій стоматологічній клініці Києва — це безкоштовно, не довго, не страшно і не боляче.