клиновидний дефект, причини, профілактика і лікування

Клиновидний дефект — це некаріозне ураженння зуба, розташоване на шийці з щічної сторони на іклах або премолярах. Назва дефекту обумовлено його формою клина. Починається це захворювання зі зміни кольору емалі, її стоншування, а потім поширюється вглиб зуба, що може привести до його зламу. Клиновидний дефект може як супроводжуватися болючою реакцією на подразники (кисле, солодке, гаряче, холодне, механічні подразники, так і протікати безсимптомно.

Причиною клиновидного дефекту є механічне тертя зубною щіткою при неправильних рухах (переважно горизонтальних, а не вертикальних). Цю теорію доводить той факт, що у правшів клиновидний дефект яскравіше виражений з лівого боку, а у лівшів навпаки. Чому ж у одних людей він з’являється, а у інших — ні? Крім механічного тертя, виникнення клиновидного дефекту сприяють такі чинники, як пародонтит і підвищена кислотність слини. При пародонтиті опускається ясна, і оголюються шийки зубів, емаль на яких набагато тонше, ніж на коронкової частини зуба. Кислота, що міститься в роті не дає відновитися емалі, виводить з неї кальцій і фтор, ніж сприяє швидкому прогресуванню клиновидного дефекту.

Профілактикою клиновидного дефекту є правильна гігієна порожнини рота (м’яка зубна щітка, зубна паста з фтором, кругові і вертикальні руху під час чищення), своєчасне лікування пародонтиту та підтримання здоров’я шлунково-кишкового тракту.

Лікування клиновидного дефекту

На ранній стадії досить проведення реминерализирующей терапії то, є глибокого фторування зубів, уражених клиноподібним дефектом для стабілізації процесу і недопущення його прогресу.

При значному поглибленні стоматолог відновлює зуб фотополімерним матеріалом, який ідеально імітує не тільки форму, а й колір зуба, що важливо так, як зуби, уражені клиноподібним дефектом часто знаходяться в зоні посмішки.

Якщо зуб зруйнований досить сильно — його слід накрити штучною коронкою для уникнення зламу при навантаженні.