Флюороз — чому виникає і як запобігти

флюороз

Фтор — мінерал, що входить до складу емалі зуба. Його недолік так само, як недолік кальцію, призводить до ураження зубів карієсом, робить їх крихкими. Однак все добре в міру.

Надлишок фтору в питній воді призводить до отруєння організму, яке виражається пошкодженням емалі і кісток скелета людини. Ступінь ураження зубів залежить не тільки від кількості фтору у воді, але і здатністю організму людини виводити його при надлишку. Також відзначені випадки виникнення флюорозу у людей, що живуть в місцевостях з жарким кліматом, які п’ють воду у великих кількостях з нормальним вмістом фтору.

Емаль може придбати матовий білий колір, жовтий або навіть коричнево-чорний. Можуть бути уражені ділянки емалі або вся емаль зуба. Також флюороз може бути на деяких зубах або всіх.

При легких формах флюорозу застосовують відбілювання зубів. Але цей метод не завжди дає позитивний результат. В такому випадку змінена емаль сошліфовивать і зуб реставрується композитними матеріалами.

Якщо зуб сильно зруйнований — застосовуються ортопедичні методи лікування то, є накриття зуба коронкою. Металокерамічні і керамічні коронки не тільки зупинять процес руйнування зуба, але і повернуть естетичний вигляд усмішці.

профілактика

Для профілактики флюорозу слід контролювати якість питної води, при перевищенні вмісту в ній фтору — використовувати привезену воду або фільтрувати її. По можливості замінити воду на соки і молоко. Виключити з раціону продукти харчування, багаті фтором. Вживати більше вітамінів С, Д і кальцію (стоматологи помітили, що це допомагає організму справитися з інтоксикацією фтором). Чи не використовувати зубні пасти з фтором.

Особливо ретельно дотримуватися дані рекомендації слід під час закладки зубів і мінералізації емалі то, є дітям від народження до десяти років.