Дитячий стоматолог-хірург в Києві

Дитячий стоматолог — хірург — це стоматолог, який проводить операції в порожнині рота такі, як видалення зубів, пластика слизової оболонки рота (підрізання вуздечок язика, тяжів), надає допомогу при травмах (переломи зубів і кісток щелепи), лікує кісти, флегмони, абсцеси, гінгівіт, альвеоліт і інші захворювання у дітей.

Найчастіше до дитячого стоматолога-хірурга звертаються для підрізання тяжів слизової оболонки і видалення молочних зубів. Розглянемо ці процедури докладніше.

 

Видалення зубів у дітей може бути з різних причин:

Зуб вражений карієсом або пульпітом, сильно зруйнований, не подається терапевтичному лікуванню і виникає ризик поширення інфекції на навколишні тканини і зачаток постійного зуба.
Ретинований зуб. Ще в підлітковому віці з’являються зачатки зубів мудрості, і якщо їм немає місця в щелепі — їх краще видалити ще до прорізування. У разі, коли зуб мудрості, якому немає місця, починає різатися —

 — він пересуває зуби, що стоять попереду, викликаючи їх скупченість, що виглядає непривабливо і порушує прикус, що шкідливо для всього організму
— він може різатися в щоку і травмувати слизову оболонку рота
— він може залишитися накритим кісткою, утворюючи капюшон з ясен і кісткову кишеню. У проміжок між яснами, кісткою і зубом буде забиватися їжа, гнити і викликати запалення.
Тому краще попередити такі ускладнення, видаливши зуб мудрості планово.

3. Видаляються молочні зуби в тому випадку, коли постійний зуб почав прорізуватися, а молочний все ще не випадає. Постійний зуб в такому випадку росте неправильно і в майбутньому, щоб повернути його на своє місце, доведеться проходити ортодонтичне лікування (виправлення прикусу пластинками або брекетами).

vtoroi-rad

Видалення зубів дітям виконується під анестезією, тому абсолютно безболісно.

Для дітей використовується дитячий анестетик, який не шкодить формуючомуся організму.

Перед введенням анестетика робиться проба на алергію в разі, якщо цей анестетик застосовується вперше в житті дитини.

Іноді бувають ситуації, що молочний зуб неможливо вилікувати і потрібно терміново видаляти, але він повинен був би стояти ще кілька років. Якщо зуб повинен був простояти ще більше 2х років, таке видалення молочного зуба називають раннім. При ранньому видаленні молочного зуба необхідно протезування. Інакше постійний прикус буде формуватися неправильно, а також у дитини виникнуть логопедичні проблеми (з правильною вимовою звуків).

rannee-udalenie-molochnogo-zuba

У нашій стоматології при видаленні молочного зуба надається також консультація дитячого ортодонта (стоматолог, який займається виправленням прикусу) і стоматолога — ортопеда (стоматолог, який виготовляє зубні протези).

 

Пластика слизової оболонки рота

Якщо у дитини виявлено аномалію слизової оболонки рота, яка представлена неправильною вуздечкою верхньої губи або вуздечкою язика — Вам дадуть направлення на її підрізання. Часто батьки недооцінюють важливості своєчасного проведення даної операції. Але патології вуздечки верхньої губи або вуздечки язика призводять до таких наслідків:diastema

Порушення смоктання у новонародженої дитини за рахунок порушення рухливості губ або язика
Виникнення діастеми (щілини між зубами), розвороти сусідніх зубів
Порушення вимови звуків
Захворювання травної системи через неправильний прикус
Пародонтит і підвищений ризик виникнення карієсу виникають через неправильно розташовані губи, під якими утворюються складки, в яких накопичується наліт і зубний камінь. 
Через патології вуздечки язика або губ можуть неправильно формуватися ясна, при цьому шийки зубів оголюються, виникає їх болісна чутливість, підвищується ризик утворення карієсу.
Операція по видаленню вуздечки проводитися під місцевою анестезією. У кріслі стоматолога Ви проведете не більше 15 хвилин.

uzdechka-yazyka