зуб болить після лікування у стоматолога

Всі ми знаємо, що позбавити від зубного болю назавжди може тільки стоматолог. І після того, як пацієнт зважився на візит до стоматолога — він розраховує, що найстрашніше вже позаду. Але часто буває, що після лікування у стоматолога зуб продовжує боліти.

Нормально це чи ні? Що робити? Коли потрібно негайно звернутися до стоматолога знову?

Це залежить від того, яку процедуру Вам робили.

У Вас був карієс і Вам поставили пломбу. Зуб болить, особливо біль посилюється до ночі.

Таке буває з двох причин: якщо Вас лікували під анестезією або порожнина в зубі була глибока, зуб перегріли під час свердління бором або Ви не відчули, як розкрили пульпових камеру і сталося загострення карієсу — пульпіт. Біль при пульпіті самий не пройде. При відкладанні візиту до стоматолога запалення може перейти в стадію періодонтиту, що або ускладнить лікування зуба, або зробить його неможливим і зуб доведеться видалити.

Тому негайно повідомте стоматолога про біль і продовжіть лікування.

 

У Вас був пульпіт, Вам наклали ліки для того, щоб убити нерв.

Біль протягом одного — двох днів — нормальне явище. Можна випити будь-яке знеболююче. Біль буде поступово стихати і скоро зійде нанівець.

Негайно потрібно звернутися до стоматолога, якщо при накладенні таких ліків у Вас з’явився опік на яснах поруч з хворим зубом. Якщо зуб сильно зруйнований, у нього немає стінки або є карієс кореня — ліки можуть витікати з зуба і обпалювати ясна. Ліки потрібно негайно витягти з зуба, відновити стінки зуба і накласти знову.

При лікуванні періодонтиту або пульпіту ускладненого періодонтитом

загостритись біль може при закритті зуба, коли гній не може вийти, накопичується під зубом. З’являється біль і набряк ясен чи щоки, який збільшується.

Потрібно звернутися до стоматолога, щоб він розкрив зуб і дав відтік гною, це позбавить Вас від болю.

Зуб болить після того, як запломбували канали.

Таке явище досить поширене так, як в пломбувальні матеріали для каналів кореня зуба є антисептик, який знімає запалення і припікає м’які тканини навколо зуба. Тому ниючий біль, який поступово зменшується — це нормально.

Звернутися за допомогою стоматолога потрібно, якщо з’являється набряк ясен, а біль розриваючий і нестерпний.

У будь-якому випадку, якщо Ви відчуваєте больові відчуття — Ви завжди можете проконсультуватися зі своїм стоматологом.

Адже саме він знає Вашу клінічну ситуацію, знає, які методи лікування він застосовував і які ліки використовував. Тому тільки він може знати, що з Вами відбувається і як Вам допомогти. Не займайтеся самолікуванням, краще зателефонуйте до стоматолога.